«Несекретний» секрет капітана поліції Олександра Петрова

У Рубіжному відбувся Другий етап Чемпіонату України з настільного хокею в індивідуальному розряді сезону 2019/20, який зібрав 30 гравців. Переможцем турніру став Олексій Корабель (місто Ірпінь). Друге місце зайняв Михайло Шаломай (Штутгарт, Німеччина), на третьому – Ігор Запорожець (місто Київ). Кращим серед рубіжан став Микита Загребин, який зайняв сьоме місце.
Відомо, що у дітей є особливий інтерес в декількох сферах, але якщо цей інтерес не розвивати, він згасає. Саме тому поки дитина ще мала, бажано, щоб батьки намагалися визначити ті хобі, ті захоплення, які підходять для їхніх дітей. Але, на жаль, все менше і менше людей приділяють даному аспекту належну увагу, адже живемо ми в еру, коли гра на комп’ютері або перегляд телевізора стали улюбленими заняттями дітей.
Сьогодні існує велика різноманітність всіляких гуртків для дітей різного віку. Так, у Рубіжному успішно працює Комплекс позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом, що знаходиться за адресою вул. Миру, 20, у будівлі школи № 9. Комплекс працює круглий рік, заняття ведуть талановиті педагоги. Всі гуртки та спортивні секції – безкоштовні, в них займаються близько 1000 дітей! Саме ці гуртки враховують дитячі захоплення та сприяють розвитку певних навичок: практичних, рухових і творчих.
Днями тут відбувся дуже цікавий захід – Другий етап відкритого Чемпіонату України з настільного хокею сезону 2019/2020. У турнірі взяли участь 30 гравців: з Києва та Харкова, з міст Ірпінь, Сєвєродонецьк, Рубіжне. Більш того, серед гостей був учасник, який приїхав зі Штутгарту (Німеччина).
Організатором змагань, як завжди, став відомий популяризатор настільного хокею – співробітник Рубіжанського відділу поліції, дільничний інспектор капітан поліції Олександр Петров.
Третій рік поспіль у Рубіжному проводився черговий етап відкритого Чемпіонату України. Отже варто зазначити, що настільний хокей у нашому місті не тільки відбувся, а й набирає оберти. З кожним роком росте кількість учасників та їхня майстерність. За цим стоїть кропітка робота Олександра Володимировича та тих людей, хто всіляко підтримує розвиток настільного хокею. Саме про це і розповіли наші співрозмовники.
Олексій Гусак – голова судейського комітету Федерації настільного хокею України, чемпіон країни 2005/2006 років поділився думками щодо перспектив настільного хокею в Україні. Він високо оцінив роботу організаторів турніру й відзначив, що «гральні поляни» не поступаються столичним.
Спочатку відбулося урочисте відкриття турніру, в якому взяли участь представники міської влади та підприємці, які сприяють розвитку настільного хокею на Луганщині. Гостей та учасників змагань привітали юні артисти Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом. Після цього відбулися захоплюючі та емоційні змагання з хокею.
Цікава деталь: у Рубіжному була організована пряма Інтернет-відеотрансляція турніру. Тобто, усі бажаючі могли спостерігати події наживо.
Гра «Настільний хокей» – це невеликий спортивний снаряд, що нагадує хокейне поле в мініатюрі. Багато батьків згадають, що подібні ігри були в їх дитинстві. Щоб пересувати фігурки хокеїстів, гравці повинні рухати жердини – спеціальні ручки. Начебто все просто! Рухайся, забивай шайбу та перемагай. Але! Існують стратегія, тактика і техніка гри. Саме їх і відпрацьовують юні хокеїсти на заняттях. Все це розвиває нестандартне мислення, реакцію, уважність, витривалість, зір, координацію руху і навіть фантазію. А найголовніше, що граючи, діти знаходять нових друзів, привчаються до дисципліни і відчувають бурю емоцій!
Історія настільного хокею у Рубіжному розпочалася п’ять років тому. Восени 2014 року в кімнаті школяра «Супутник» Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом відбулася знаменна подія – відкриття ігрової кімнати з настільного хокею. Саме у кімнаті школяра був опорний пункт поліції і кабінет капітана поліції Олександра Петрова.
Згодом виник «Молодіжний клуб», якій об’єднав тих, хто любить хокей. Про це нам розповіла директор Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Тетяна Набока. За її словами, сьогодні серед поціновувачів настільного хокею у Рубіжному з’явилися нові друзі – депутати, підприємці. Найкращим з них у день змагань були вручені Листи подяки.
Ідею створення гуртка настільного хокею на базі опорного пункту підтримало керівництво Рубіжанського міськвідділу поліції. До речі, на відкритті змагань були присутні представники Головного управління Національної поліції в Луганській області.
Заступник керівника міськвідділу поліції підполковник поліції Антон Потурайко розповів, чому Рубіжанська поліція підтримує ініціативу Олександра Петрова: «Настільний хокей – для підлітків добра альтернатива безцільному проводженню часу на вулиці».
Завітав на спортивне свято і секретар Рубіжанської міської ради Анатолій Бусєнков. Під час бесіди з нами, він пообіцяв допомагати розвитку дитячого та юнацького спорту, та, зокрема, настільного хокею. За словами Анатолія Анатолійовича, сьогодні треба допомогти самому закладу – Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом. Тут повинно бути завжди тепло та затишно, а для цього мають бути впроваджені новітні технології з опалення та теплозбереження.
Сьогодні створена Федерація настільного хокею Луганської області. І цей вид спорту має підтримку від Луганського обласного відділення НОК. Голова Луганського обласного відділення Національного Олімпійського комітету України Віктор Острецов під час урочистого відкриття змагань вручив Грамоти тим, хто допомагає розвитку настільного хокею на Луганщині.
Віктор Васильович особливо підкреслив роль, наполегливість та ініціативність Олександра Петрова: «Багато що в організації спортивного руху відіграє особистість. І мені дуже приємно, що такою непересічною особистістю, таким мотором є Олександр Володимирович Петров».
Головний організатор спортивного свята у Рубіжному Олександр Петров запевняє, що ніяких особливих секретів розвитку настільного хокею, ніяких секретів залучення нових друзів не існує: треба просто вірити в своє захоплення та віддавати йому свій вільний час та наполегливість.
Олександр Володимирович також зазначив, що розвитку настільного хокею на Луганщині допомагає народний депутат України Сергій Вельможний. Так, наприклад, він нещодавно презентував для Федерації настільного хокею нове ігрове поле останньої моделі, яке, до речі, коштує дуже пристойно. Ця нова «хокейна поляна» пройшла перші «випробування» у ході Чемпіонату України з настільного хокею в Рубіжному.
У зв’язку з тим, що наразі народний депутат знаходиться у Києві, на змагання завітав його помічник Валерій Безбородов. Він від імені Сергія Анатолійовича привітав всіх учасників та побажав їм нових успіхів. А серед нагород для них були пам’ятні та корисні подарунки від народного депутата.
Настільний хокей – гра, яка захоплює хлопчиків та чоловіків, не залишає байдужими дівчат, заряджає позитивними емоціями. У цього захоплення немає обмежень за віком, статевою ознакою і фізичними можливостями.
Настільний хокей – цікава сімейна гра, саме тому для нас було дуже важливим дізнатися, що про це думають у родині Петрових. Ксенія Сергіївна – дружина капітана поліції Олександра Петрова, розповіла про захоплення чоловіка та сина Дмитра. За її словами, захоплення настільним хокеєм з’єднало родину Петрових, відкрило нові обрії, подарувало позитивні емоції та нові зустрічі.
А тепер корисна порада батькам. Підтримуйте дитину в її починаннях, допомагайте долати інертність та лінь! Дитинство – найважливіший і найвідповідальніший період у формуванні особистості: те, що закладено в юні роки, стає фундаментом, на якому будуватимуться подальша життя і доля людини. Дитячі роки летять дуже швидко. Допоможіть вашій дитині провести їх з користю і інтересом.

Підготував Володимир Сидоренко