Немовлятам, які з’являться на світ у Рубіжному, безкоштовно робитимуть аналіз крові на виявлення 31 спадкового захворювання

«Фармбіотест» започаткував всеукраїнський благодійний проєкт з розширеного неонатального скринінгу

До Міжнародного дня захисту дітей у Рубіжному 1 червня відбулася презентація благодійного проєкту «BABY SCREEN». Це проєкт Клініко-діагностичного центру «Фармбіотест» та Рубіжанської міської ради. Його презентація відбулася за участю міського голови Сергія Хортіва, менеджера проєкту «BABY SCREEN», виконавчого директора Клініко-діагностичного центру «Фармбіотест» Олексія Гуцола, директора КУ «Рубіжанська центральна міська лікарня» Едуарда Кравченка, завідувачки пологового відділення КУ «Рубіжанська центральна міська лікарня» Світлани Нєскородєвої та депутатів Рубіжанської міської ради від партії «Наш край» Юлії Калюжної, Олексія Чередниченка й Софії Лавренюк.

«Baby screen» – це аналіз крові на виявлення 31 спадкового захворювання обміну речовин. У рамках благодійної акції КДЦ «Фармбіотест» буде проводити його за бажанням молодих батьків за кошти компанії для усіх новонароджених протягом року в Рубіжанському пологовому будинку, а також у пологовому будинку Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України.
– Ми реалізуємо проєкт «Baby screen» вже не перший рік. За цей час нам вдалося діагностувати важкі метаболічні порушення у багатьох малюків і дати їм шанс на здорове майбутнє, – зазначив головний лікар Клініко-діагностичного центру «Фармбіотест» Григорій Цапко. – Цього року, в Міжнародний день захисту дітей ми вирішили розпочати благодійний проєкт з розширеного неонатального скринінгу. В рамках цієї ініціативи за бажанням батьків ми будемо надавати можливість провести розширений неонатальний скринінг всім малюкам, які народяться на базі клінік наших партнерів. Це – «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» в Києві, та на Луганщині – Рубіжанський пологовий будинок. Перший та найважливіший аналіз немовлят протягом року буде проводитися абсолютно безкоштовно. Ця акція – принципова позиція керівництва нашої компанії. Ми хочемо, аби всі маленькі українці мали можливість жити повноцінним життям.
Як підкреслив Сергій Хортів, міський голова, у пологовому відділенні в Рубіжному народжують жінки з усієї Рубіжанської громади, а також із Кремінної.
Зауважимо, що на сьогодні «Фармбіотест» є передовим діагностичним центром з потужною лабораторією, який здатний виконувати великі обсяги якісних досліджень у найкоротший термін. Наша компанія першою в Україні започаткувала проєкт з розширеного неонатального скринінгу – сучасного методу діагностики, який допомагає визначати важкі спадкові хвороби обміну речовин у дитини ще до появи їх перших клінічних ознак. Таким чином, проведення аналізу дозволяє оперативно розпочати лікування і врятувати малюка від інвалідності чи навіть смерті.
На важливості аналізу, наголошують і партнери проєкту – ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України».
– Сподіваємося, що разом із колегами ми зможемо стати міцною підтримкою для молодих батьків та їх дітей. І допоможемо врятувати максимальну кількість немовлят від тяжких наслідків спадкових захворювань. Адже на стадії, коли хвороба вже проявила себе, лікування може бути малоефективним. Тож разом ми рятуємо майбутнє держави!», – підкреслила доктор медичних наук, заступник директора з перинатальної медицини ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Тетяна Знаменська.
Загалом протягом року на безкоштовне проведення розширеного неонатального скринінгу для немовлят, народжених у вищезазначених установах, «Фармбіотест» планує витратити близько 5 мільйонів гривень.
Нагадаємо, що «Фармбіотест» – єдина лабораторія України, яка регулярно підтверджує якість проведених досліджень в міжнародних центрах. Зокрема, точність та правильність лабораторних вимірювань для «Baby Screen» перевіряються в Німеччині всесвітньо відомим центром Reference Institute for Bioanalytics, а також Центром з контролю та профілактики захворювань США – Centers for Disease Control and Prevention (CDC).