Народному театру музичної комедії — 85

Театр — це те мистецтво, яке в першу чергу вчить бути людиною, відчувати і співпереживати. Саме таке сильне емоційне враження залишилось після ювілейного вечора, який відбувся у міському Палаці культури 1 грудня на честь заснування Народного театру музичної комедії. Свято розпочалось одразу з фойє першого поверху, де рубіжани і гості міста мали змогу зануритися в далекі роки 30-х, розглядаючи стенди з фото. Саме в грудні 1933 року в Рубіжному відкрився новий Палац культури, на сцені якого була показана народна опера композитора Миколи Лисенка «Наталка-Полтавка». Саме цей спектакль і дав визначення жанру рубіжанському театру — це водевіль, музична комедія, оперета. Оперету вважають самим емоційним насиченим музичним жанром. Діапазон переживань героїв тут величезний — від захоплення до ненависті. Оперета — це завжди свято. Веселі діалоги, іскрометний гумор, розіграші та підміни, ошатні герої, барвисті мізансцени, постійний рух, і — завжди happy end. Саме так було на ювілейному вечорі. За 85 років театр здійснив більш ніж сто постановок музичних вистав, водевілів, оперет. Все це завдяки талановитим режисерам, балетмейстерам, диригентам, художникам, які в різні роки стояли на чолі театру. Це творець театру і перший режисер Зеленський Іван Данилович, режисери Леонідов, Павлюков, Васильєв, Юматов, Семіков. За ці роки змінилося не одне покоління талановитих акторів театру. Вдячний рубіжанський глядач буде ще довго пам’ятати таких прекрасних акторів як: Григорій Щульц, Олександр і Луїза Передерій, Яків і Станіслав Гончарови, Галина Майорова і багато інших. Світла пам’ять талановитому режисеру і актору Володимиру Євдокимову, акторам театру: Володимиру Бабкову, Сергію Кауту, Василю і Олексію Бережним, і багатьом, багатьом іншим.
Щирі слова вітання на честь режисера Анатолія Гавви та акторів театру пролунали від начальника управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації Аліни Адамчук. «Народний театр музичної комедії на сьогоднішній день єдиний в Луганській області. Ми пишаємось вами» — зазначила у своєму виступі Аліна Олексіївна. Почесною грамотою управління культури, національностей та релігій за вагомий особистий внесок у розвиток самодіяльного театрального мистецтва, багаторічну плідну працю, високу професійну майстерність, відповідальність, талант та з нагоди 85-річчя заснування Народного театру музичної комедії була нагороджена концертмейстер театру Людмила Коваленко. В.о. начальника відділу культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради Наталія Стародубцева висловила слова вдячності самодіяльним акторам, режисеру і концертмейстеру театру, побажала нових вистав, вдячного глядача та натхнення. Подяки, подарунки та квіти були вручені провідним акторам, ветеранам театру, а саме: Ользі Шаповаловій, Сергію Голубу, Сергію Генералову, Світлані Онищенко, Анатолію Калугіну, Юрію Квасову, Антоніні Васиньовій, Валентині Сацук, Михайлу Гайдуку, Марині Ворожко, Олександру Болотіну, Ганні Козловій. Особливі слова подяки були сказані режисеру театру Раїсі Щербаковій, диригенту Валерію Колесникову, балетмейстеру Ірині Серіковій. Народний театр музичної комедії привітали наші друзі і колеги з Сєвєродонецька. Режисер театру міського Палацу культури Сергій Піоваров та Олександр Берестюков в жартівливій формі висловили повагу акторам і режисеру театру, побажали неординарних перевтілень і подальшого процвітання. У нашому театрі багато молодих акторів. Сподіваємося, що попереду у них будуть великі головні ролі, але вже сьогодні вони дарують нам свій юнацький запал і чарівність.
Вечір підійшов до свого логічного завершення, але попереду у нас нові прем’єри, нові спектаклі і нові зустрічі з вами, наш вдячний рубіжанський глядач.

Ганна Бережна,
директор МКУ «Палац культурти»