На що очікувати пенсіонерам з грудня поточного року

9 грудня в міській раді за участю заступниці начальника Рубіжанського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області Ірини Заховаєвої відбувся брифінг для представників засобів масової інформації на тему «Про проведення перерахунку пенсій з 1 грудня 2019 року».
Ірина Юріївна розповіла журналістам про механізм чергового перерахунку пенсії у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму з 1564 грн до 1638 грн для осіб, які втратили працездатність відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік».
Спікер зазначила, що Рубіжанським об’єднаним Управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області перераховано пенсії 36672 пенсіонерам, по 23108 пенсіонерам розмір пенсії з 1 грудня 2019 року збільшився. Середній розмір підвищення складає 25,40 грн. Особи, які отримують пенсію в мінімальному розмірі (1564 грн), з 1 грудня 2019 року отримають на 74 грн більше, тобто 1638 грн. А пенсіонерам, які отримують виплати більше мінімальних, проведено перерахунок доплати за понаднормований стаж, який визначається у відсотках від розміру прожиткового мінімуму. Також змінився і розмір максимальної пенсії. Він зріс до 16380 грн (10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність).
Заступниця начальника РО УПФ на конкретних прикладах продемонструвала, як з 1 грудня поточного року після проведеного перерахунку змінився розмір пенсії різних категорій пенсіонерів. Також вона наголосила, що розмір підвищень розраховується індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться у пенсійній справі. А перерахунок проводиться автоматично, без звернення до органів Пенсійного фонду. Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії в новому розмірі, отримають її вже в грудні.
Ірина Заховаєва проінформувала, що з 1 грудня 2019 року також підвищені надбавки за особливі заслуги перед Україною (20-40% прожиткового мінімуму); мінімальна пенсійна виплата шахтарям (3 прожиткових мінімуми); розміри мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій (165%, 360% 525%, 650% прожиткового мінімуму) та ліквідаторам з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС (225%, 255%, 285% прожиткового мінімуму). Підвищення пенсії проведено учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни (25%, 30%, 40%, 50% прожиткового мінімуму); а також жертвам нацистських переслідувань і членам їх сімей (10%, 15%, 25%, 30%, 40%, 50% прожиткового мінімуму). Збільшена державна адресна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни (15-100% прожиткового мінімуму). Також підвищено розмір надбавки донорам, який визначається як 10% до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць і складає 202,7 грн.
Варто зазначити, що даний перерахунок не проводиться дітям війни, а також особам, які постраждали в зоні Чорнобильської катастрофи. Не призначено збільшення пенсій особам, що проживають в гірських районах, реабілітованим жертвам політичних репресій, особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю. Працюючим пенсіонерам та пенсіонерам, що проводять діяльність з отриманого доходу, перерахунок пенсій буде проведено після звільнення з роботи або припинення діяльності, з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого на дату звільнення або припинення діяльності.
На завершення брифінгу Ірина Юріївна надала ґрунтовні відповіді на запитання, які цікавили медійників.