Молимося за кожного солдата: чийогось батька, сина або брата. Хай береже молитва їх єдина. Над ними Бог! За ними — Україна!

14 березня — День українського добровольця. Це свято встановлено постановою Верховної Ради України для вшанування наших співвітчизників, які першими стали проти російсько-терористичних агресорів, свято людей, які за покликом серця стали на захист своєї Батьківщини та самовіддано боронять рідну землю від ворога. Цього дня у 2014 році розпочали формувати перші підрозділи Національної гвардії України, основу яких склали активісти Майдану, учасники Революції Гідності.
З нагоди свята у нашому місті відбулося покладання квітів до Пам’ятного знаку українським військовослужбовцям Новоград-Волинської 30-ї ОМБР, які загинули під час бойових дій 2014 року.
В ньому взяли участь секретар Рубіжанської міської ради Віктор Соловйов, заступник міського голови Віталій Стародубцев, а також представники Рубіжансько-Кремінського об’єднаного військового комісаріату. Вони поклали квіти до Пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання громадян, що загинули, відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України під час проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.
В цей день в молитовних приміщеннях міста пройшли молебні за загиблими учасниками добровольчих формувань, а в КУ «Міський музей» відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Дня українського добровольця.

***

День українського добровольця — свято нове, проте дуже символічне для нашої держави. Воно закликає усіх небайдужих не стояти осторонь долі народу, захищати країну, своїх дітей і бути гідними пам’яті своїх батьків і дідів.
І хоча в День українського добровольця ми вітаємо і шануємо усіх тих, хто став на захист суверенітету України у 2014 році, але не забуваємо і воїнів, які ціною життя берегли сьогодення і майбутнє нашої країни протягом всієї її історії.
У Рубіжанському міському музеї для старшокласників відбувся приурочений до цієї дати захід, на який було запрошено і воїнів-добровольців із зони ООС, що своїм прикладом довели, як важливо в цей складний час для нашої країни стати на її захист. Бо хто, якщо не ми, збереже незалежність України.
Один із них — солдат Д. Мазолевський розповів присутнім про те, що спонукало його стати добровільним захисником рідної землі. Заступник начальника Рубіжанської поліції, волонтер, друг музею Антон Потурайко провів хлопців та дівчат до зали АТО, де розповів їм про численні випадки солдатської мужності і честі.
Співробітники музею розповіли школярам про історію цього свята та доповнили її розповідями про добровольців, які протягом усієї історії, починаючи з Київської Русі, вставали на захист своєї держави.
Наприкінці заходу його учасники мали змогу ближче познайомитися із залом Другої Світової війни «Переможці», де прослухали розповідь про людей, які в роки воєнного лихоліття безкорисно захищали Батьківщину, допомагали тим, хто опинився в скруті.
Завершило зустріч фото на пам’ять.