МКУ «Палац культури» підвів підсумки роботи за І півріччя 2019 року

Діяльність МКУ «Палац культури» спрямована на реалізацію державної політики в галузі культури та Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Рубіжне. Основні напрямки вдосконалення нормативно-
правової бази розвитку культури і мистецтва відображені в Законі України «Про культуру». Він гарантує свободу літературної, художньої, наукової, технічної та інших видів творчості, викладання, забезпечує збереження і захист інтелектуального і художньої спадщини, примноження культурних цінностей, збереження і розвиток національних культур всіх народів, що проживають на території України.

Основною метою діяльності міського Палацу культури є:
— збереження, розвиток та популяризація української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території м. Рубіжне:
— організація змістовного дозвілля громадян та гостей міста;
— проведення культурно-мистецьких та розважальних заходів із залученням аматорських колективів Палацу культури, а також інших професійних та аматорських виконавців;
— організація гастрольних заходів, виставок, лекцій, тематичних вечорів, конференцій, заходів для дітей та молоді;
— надання послуг та інші види діяльності, що не суперечать нормам чинного законодавства України та отримання на цій основі прибутку в інтересах власника, яким є громада Рубіжного.
Станом на сьогоднішній день у Палаці культури та його філії збережено та працює 19 клубних формувань, в яких займається більше тисячі рубіжан. В основному, це — діти дошкільного та шкільного віку, а також мешканці міста різних вікових та соціальних груп. Особливістю установи є також те, що в Палаці займаються аматорські, а не професійні колективи, як, наприклад, у Луганській обласній філармонії. Але показником творчої роботи Палацу є те, що 6 колективів мають почесне звання «народний» та 2 — «зразковий». Постійно проводиться робота щодо залучення бажаючих мешканців міста займатись у аматорських та інших творчих колективах. За підсумками діяльності в першому півріччі 2019 року циркова студія «Кристал» є лідером за кількістю виїзних концертних програм. Для задоволення потреб мешканців міста щодо особистого культурно-мистецького розвитку в міському Палаці культури сьогодні розвиваються різні напрямки художньої творчості, а саме:
— народне хорове мистецтво;
— народне танцювальне мистецтво;
— сучасний танець;
— циркове мистецтво;
— вокально-інструментальний напрямок;
— народно-оркестровий напрямок;
— театральний напрямок;
— декоративно-ужиткове мистецтво;
— спортивно-оздоровчий напрямок.
Представляють ці напрямки такі колективи, як:
Народний театр музичної комедії;
Народний оркестр народних інструментів;
Народний ансамбль танцю «Барвінок»;
Народний хор народної пісні;
Народний хор ветеранів «Червона калина»;
Народний шоу-балет «Вояж»;
Зразковий ансамбль танцю «Орля»;
Зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Ладушки»;
студія естрадної пісні та танцю «Модус»;
вокально-інструментальний ансамбль;
циркова студія «Кристал»;
шоу-група « Нон-стоп»;
колектив сучасного танцю «Ліберті»;
цирковий гурток «Кріпиш»;
хореографічний колектив «Танцевальная республика»;
студія гри на гітарі «Позитив»;
вокальний гурток «Зоряночка».
Всі творчі колективи Палацу культури протягом поточного звітного періоду брали участь в усіх загальноміських культурно-мистецьких та розважальних заходах, зокрема, таких як Новорічні та Різдвяні свята, Проводи зими, святкування Дня Перемоги та багатьох інших. Також колективи Палацу представляли місто Рубіжне на культурно-мистецьких заходах в інших містах як області, так і України, що сприяло зміцненню культурних відносин між областями.
За I півріччя 2019 року МКУ «Палац культури» та його філією було проведено 189 культурно-масових заходів, на яких побувало 56705 глядачів різного віку, що більше порівняно з минулим роком. Це урочисті заходи до Державних свят, засновані на сценічному втіленні пропонованих концертних номерів, які входять у виконуваний і напрацьований репертуар, як провідних творчих колективів Палацу, так і окремих виконавців нашого міста. Це і масові заходи відносно окремих свят народного календаря, засновані на постановках, які театралізуються із залученням глядачів у всілякі затії, і конкурсні програми, які розкривають таланти дітей та підлітків, і розважальні та культурно-просвітницькі програми, виставки, акції, звітні концерти, флешмоби, програми та багато іншого. Ведеться велика інформаційно-рекламна робота.
З метою покращення культурного обслуговування жителів та гостей міста, а також надання можливості щодо творчої реалізації учасників інших колективів Рубіжного започатковано практику залучення до проведення міських заходів відділень КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв», студентів Центру культури та дозвілля ЛДМУ та інших учбових закладів. Ця співпраця дозволяє як урізноманітнювати самі концертні програми, так і презентувати глядачам здобутки цих творчих колективів. А присутність у глядацькій залі Палацу культури чи на іншій площадці однолітків учасників творчих колективів спонукає їх до культурного розвитку. «Звичайно, з огляду на існуючі на сьогоднішній день об’єктивні обставини нам важко конкурувати в проведенні гастрольних заходів із обласними закладами культури Луганської області», — визнає Ганна Бережна. Проте робота, що проводиться адміністрацією Палацу культури щодо удосконалення матеріально-технічної бази сценічного комплексу та створення комфортних умов для глядачів, сприяє проведенню на сцені Палацу концертно-розважальних програм за участю популярних творчих колективів, а також окремих виконавців України. Шанувальники з радістю чекають професійних артистів та колективи. Міський Палац культури став основним сценічним майданчиком, де проводять звітні концерти більшість творчих колективів міста. Стає традицією проведення в Палаці концертно-розважальних програм до професійних свят, таких як День медичного працівника, День учителя, ювілейних дат, а також творчих звітів КЗ «РМДШМ» і інших творчих колективів міста. На сьогоднішній день міський Палац культури відіграє важливу роль в питанні забезпечення громадської стабільності в місті через проведення різноманітних культурно-соціальних заходів із залученням як творчих колективів самого Палацу, так і громадських організацій. Протягом звітного періоду в фойє 1-го поверху з метою відродження національної культури та звернення до духовної спадщини Луганщини функціонують виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. У виставках беруть участь загальноосвітні школи, відділення образотворчого мистецтва КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв», майстри та художники із званням «Народний майстер Луганщини» та окремі обдаровані люди Рубіжного. Міський Палац культури активізує культурно-мистецьку діяльність у Рубіжному. Приділяє велику увагу проведенню розважальних заходів для всієї родини на майданчиках біля Палацу культури, а також заходів для молоді Рубіжного на танцювальному майданчику «Сетка» у міському Парку відпочинку.
«Ми з оптимізмом повинні дивитись у завтрашній день, — переконана Ганна Бережна, — Саме для цього в Палаці культури здійснюється робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази шляхом проведення ремонтних робіт приміщень за рахунок орендарів та власних надходжень, отриманих у результаті господарської діяльності. Ми і в подальшому будемо докладати максимум зусиль для підвищення рівня проведення культурно-мистецьких та розважальних заходів і створення умов, які б надавали можливість кожному глядачеві або учаснику аматорського колективу почувати себе комфортно в стінах нашого міського Палацу культури, щоб Палац став центром культурного життя нашого прекрасного міста», — резюмувала директор Палацу Ганна Бережна.