Міський голова відвідав села, які увійшли до територіальної громади

Напередодні Дня місцевого самоврядування, який в Україні святкується 7 грудня, Сергій Хортів, міський голова, відвідав сільські території, які внаслідок адміністративно-територіальної реформи після місцевих виборів 25 жовтня 2020 року увійшли до складу Рубіжанської міської територіальної громади.
Робоча поїздка відбулася 4 грудня, у п’ятницю. Сергій Іванович зустрівся із представниками колишніх сільських рад Кремінського району – Варварівської, Михайлівської, Булгаківської, Голубівської та Кудряшівської. Нині – це старостинські округи Рубіжанської міської територіальної громади.

У робочій проїздці також взяли участь Олександр Савченко, заступник міського голови, Максим Сімоненко, депутат Рубіжанської міської ради, й Ігор Бурмістров, колишній голова Кудряшівської сільради.

Ніхто не залишиться без роботи

Зауважимо, що співробітники колишніх сільрад зустрічали голову територіальної громади, до якої увійшли їхні населені пункти, не без хвилювання. Адже, з одного боку, реформи, які тягнуть за собою серйозні зміни, в принципі багатьох лякають: мовляв, чи не залишуся без роботи, чи не закриватимуть школи/дитсадки/амбулаторії… З іншого боку, хвилювання співробітників сільрад спричиняв ще й той факт, що, як то кажуть, у своїй роботі вони «зависли в повітрі»: сільські ради припинили повноваження, а закон, у якому прописаний механізм затвердження старост у новоутворених громадах, Президентом України станом на 4 грудня, коли відбулися зустрічі, ще не був підписаний.
Офіційна інформація про те, що Президент підписав відповідний закон, з’явилася 6 грудня.
Але, в будь-якому разі, спілкуючись із представниками сільських територій, Сергій Хортів запевнив їх, що Рубіжанська міська рада у рамках повноважень, передбачених діючим законодавством, затвердить кандидатури на посади старост на найближчій сесії міської ради.
Поки ж усі продовжують працювати в попередньому режимі.
Багатьох хвилювало, чи не залишаться вони внаслідок створення Рубіжанської територіальної громади без роботи.
З цього приводу міський голова переконав працівників колишніх сільських рад в тому, що ніхто з них у жодному разі через реформу не постраждає.
– Жоден з вас не залишиться без роботи, – запевнив Сергій Іванович.

Бюджети: обсяги менше не стануть

Йшла мова й про бюджетне фінансування.
З січня 2021 року в колишніх сільрадах власних бюджетів не буде. Кошти на всі потреби будуть виділятися зі спільного бюджету Рубіжанської громади, до якого, відповідно, платитимуть податки і з цих територій.
Як запевнив Сергій Хортів, фінансування старостатів, а також освітніх, культурних та медичних закладів тощо зменшувати не будуть. Так само як і скорочувати ставки працівників зазначених сфер.

Стан доріг, транспорт і перспектива працевлаштування

Міський голова побачив у селах цілу низку серйозних проблем, які треба терміново вирішувати.
Одна з найсерйозніших – незадовільний стан доріг і відсутність регулярного руху громадського транспорту.
– Дороги ми повинні відремонтувати вже влітку 2021 року, — переконаний Сергій Хортів. – І одразу ж маємо запустити автобусний маршрут. Причому з таким графіком, щоб люди з сіл могли їздити на роботу в Рубіжне та після роботи повертатися додому. Адже на підприємствах у місті чимало вакансій, які можуть цілком задовольнити мешканців сіл, і відсутність транспорту наразі є серйозною перешкодою для такого працевлаштування.

Не лише про проблеми, а й про механізми їх вирішення

Часто під час зустрічей не лише говорили про труднощі, а й одразу шукали й знаходили шляхи їх подолання.
Так, дуже серйозну проблему міський голова побачив у Булгаківці, де сільська рада не має власного приміщення. Співробітники сільради змушені працювати в приміщенні, яке належить місцевому агропідприємству. І головна проблема, власне, не в цьому, а в тому, що це приміщення не опалюється. У будівлі зроблено опалення, але у селі й досі немає людини, яка б пройшла спеціальне навчання та мала б документ, який дозволяє працювати в котельні. Відповідно, опалення станом на 4 грудня не працює.
Сергій Хортів одразу оглянув школу, яка знаходиться поруч. Директор навчального закладу запевнив, що в приміщенні знайдеться місце для того, щоб облаштувати робочі місця працівників старостату. Приміщення комфортне, тепле, опалюється твердопаливним котлом. На думку Сергія Хортіва та його заступника Олександра Савченка, має сенс у цій будівлі розмістити й фельдшерсько-акушерський пункт. Адже зараз у селі він, по суті, на працює.

Майбутніх старост включать до складу виконкому

У Голубівці, крім питань, пов’язаних з інфраструктурою, підняли й таке: чи увійдуть старости, яких затвердять депутати, до виконавчого комітету Рубіжанської міської ради?
Як запевнив міський голова, після того, як будуть затверджені кандидатури старост, міська рада своїм рішенням включить до складу виконкому представників від кожного з п’яти сіл. Адже, відповідно до законодавства, жодних перешкод для цього немає.

Для покращення інфраструктури, на думку міського голови, потрібно залучати міжнародні кошти

Спілкування з представниками сільських територій, та й навіть просто поверхове знайомство з проблемами цих територій свідчать: роботи, покликаної поліпшити якість життя мешканців сіл, дуже й дуже багато.
– Але ця робота нас не лякає, – запевняє Сергій Хортів. – Для вирішення певних проблем (наприклад, водопостачання у Варварівці, ремонти будівель тощо) будемо залучати кошти міжнародних донорів. Подібний позитивний досвід, як і попередні домовленості з потенційними донорами, у нас є.