Ми постійно вдосконалюємося і хочемо бачити щирі посмішки наших глядачів

Новий рік не за горами. Напередодні цього довгоочікуваного свята я завітала до кабінету директора Палацу культури – Ганни Бережної, котра займає керуючу посаду вже чотири роки. Саме колектив цієї установи відповідає за культурну сферу нашого міста та настрій мешканців, тому я не змогла не поцікавитися, що важливого сталося за 2018 рік і як будуть проходити новорічні свята у Рубіжному.

— Ганна Вікторівна, чим Вам запам’ятався 2018 рік як керівнику Палацу культури?
— Взагалі, цей рік запам’ятався великою кількістю цікавих заходів. Це — вистави Полтавського театру «За двома зайцями», головну роль в якому зіграла відома українська актриса Руслана Писанка, «Чоловіки не танцюють стриптиз», «Нічні метелики Парижа», виступ легендарного вокально-інструментального колективу «Лийся пісня», перший в місті фестиваль індійських культур, унікальний український проект «Ліга Сміху», шоу братів Шумахерів, виступ легендарного академічного камерного хору «Хрещатик». Можна перераховувати до безкінечності. Але найяскравішою подією була поїздка творчих колективів Палацу культури у Львівську область. Ще у квітні 2018 року ми взяли участь в обласному конкурсі з визначення найкращих проектів культурного обміну між Луганською та Львівською областями. На конкурс було подано заявку з проектом «Даруємо мистецтво», який і було признано переможцем. Завдяки цій перемозі між культурними установами міст Рубіжне та Червоноград здійснився обмін досвідом в організації культурно-дозвільної діяльності та у розвитку аматорського мистецтва. І на початку листопада наші два колективи – танцювальний колектив «Орля» та циркова студія «Кристал», котра є єдиною студією циркового напрямку в Луганській області, — відвідали Червоноградський Народний Дім. Вони з гідністю представили Луганщину, наше місто, нашу установу, подарувавши святковий концерт до Всеукраїнського Дня працівників культури та аматорів народної творчості. Ця поїздка всім сподобалась. Нас гарно зустріли на вокзалі у Львові, цілий день проводили екскурсії, ми побачили всі туристичні місця, поринули у цю неймовірну атмосферу. Це дійсно місто, котре притягує, заворожує, і куди хочеться повертатися знову і знову. Діти були у захваті, і цю яскраву подорож вони запам’ятають надовго. Тому, можливо, у майбутньому нам вдасться підписати договір про співпрацю, щоб ця поїздка не була останньою. А поки, в цьому році ми підписали угоду про співпрацю з Тернопільщиною, тобто намагаємося розширювати географію і постійно розвиватися. Ще мене, як керівника, дуже радує, що наші колективи постійно беруть участь у обласних фестивалях і конкурсах. І не можу не сказати про батьків, котрі за власний рахунок роблять ремонти в приміщеннях, де займаються їх діти, постійно переживають за костюми та матеріально нам допомагають.
— Чого Ви очікуєте від 2019 року?
— Ми не стоїмо на одному місці. Мені дуже приємно чути від наших глядачів хороші відгуки, бо тільки вони можуть оцінювати нашу роботу. Саме для них ми і працюємо. Я після будь-якого заходу люблю питати у людей, що не сподобалося, щоб наступного разу не було таких самих зауважень. Прислухатися до глядача – важливо. І завжди приємно чути коли говорять, що Палац культури працює, незважаючи навіть на воєнний стан у країні. Днями, 11 грудня, до нас приїжджав академічний хор «Хрещатик», котрий виступає на президентських концертах. Вони подарували всім глядачам справжнє, незабутнє свято музики. Також у цьому році у нас була унікальна презентація проекту «Під Зорею Пінзеля». Ми справді дуже стараємося. Зараз ведуться переговори, думаємо, кого запросити до нас в наступному році, які розробляти проекти, з якими містами співпрацювати. Вже сьогодні, напередодні Новорічних та Різдвяних свят, я хочу запросити мешканців міста 7 березня на концерт відомого гурту «Синяя птица». Рубіжани знають, які заходи у нас проходять, бо стежать за рекламою, яка розміщена як в соціальних мережах, так і в самому Палаці культури. Неможливо не помітити, що в місті є культурне життя. Ну і якщо підсумувати, то в наступному році ми очікуємо таких же щирих посмішок та овацій від наших глядачів.
— Яких розваг і сюрпризів чекати рубіжанам в останніх числах грудня і на початку січня?
— Традиційний новорічний концерт буде 30 грудня, глядачі знають, що його трішки перенесли, бо ми готуємо нові номери. Крім того, щороку змінюється формат концерту. У цьому ж році назва говорить сама за себе – «Хутори поблизу Рубіжного», тобто свято буде проходити в українських традиціях. На відкритті міської ялинки, 21 грудня, вперше не буде Діда Мороза і Снігуроньки, замість них до діток прийде Святий Миколай. І ми вирішили виставу зробити українською мовою, хоча й знаємо, що населення міста російськомовне. Але треба переходити на державну мову і дотримуватися українських традицій. У цьому полягає наша робота.
— Яка нова техніка у вас з’явилася в цьому році, або, можливо, щось плануєте придбати?
— У цьому році в нас з’явився мікшерний пульт. Він дає можливість працювати з великою кількістю мікрофонів, зводити безліч сигналів в один, при цьому мати гарну якість звуку на виході. І зараз плануємо придбати прожектор на сцену.
— І наостанок: що Ви побажаєте своїм колегам і всім рубіжанам напередодні Нового року?
— Я від щирого серця бажаю гарного настрою, миру, міцного здоров’я і надії по-перше творчому колективу Палацу культури і самодіяльним артистам, які незважаючи на все приходять в Палац культури і дарують рубіжанам своє мистецтво. Напевно з кожним новим роком люди сподіваються на краще, на те, що рік буде кращим, успішнішим, продуктивнішим за минулий, що диво завітає в оселю. Тому, дорогі рубіжани, вітаю з наступаючим! Віри, надії і кохання кожному з вас!

І ми бажаємо колективу Палацу культури натхнення, творчих успіхів, креативних ідей. Нехай про таланти рубіжан дізнається вся Україна!

Вікторія Ряполова