Максим Ткаченко ініціював проведення форуму жителів Луганської області

Найближчим часом в Києві відбудеться форум жителів Луганської області, які готові взяти участь у відродженні рідного регіону. «Для повернення мирного життя на Донбасі і в Луганській області зокрема, необхідно в першу чергу вирішувати питання, пов’язані з відновленням інфраструктури. Тому в Луганській і Донецькій областях повинні бути створені всі умови для будівництва або ремонту основних інфраструктурних об’єктів, таких як: дороги, мости, школи і лікарні. Щоб залучити до цієї роботи всіх небайдужих, ми разом з радником прем’єр-міністра України Юрієм Голиком, співзасновником аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Ігорем Ліски зберемо на форумі жителів Луганської області », — підкреслив основні завдання радник секретаря РНБО з питань реінтеграції і відновлення Донбасу Максим Ткаченко. За його словами, ідею заходу, присвяченого відродженню Луганщини, схвалює також голова Луганської ОДА Сергiй Гайдай.
На форумі спільними зусиллями будуть вирішуватися завдання відновлення інфраструктури Луганського регіону. Насамперед, будуть обговорюватися питання будівництва основних транспортних артерій, що з’єднують область з іншими регіонами України. Важливо, що ці питання можуть і повинні бути вирішені в найближчому майбутньому. Яскравим прикладом цього є траса «Маріуполь-Запоріжжя» протяжністю 130 км, яка була відремонтована за 90 днів і відкрита 29 жовтня поточного року за участю першої особи держави Володимира Зеленського. Цю трасу не випадково назвали «дорогою життя». Дана магістраль з’єднує тимчасово окуповані території з рештою України, об’єднуючи життя, повне тривог, з мирною частиною країни і дає надію на світле майбутнє. Так, ця дорога стала лише першою ластівкою в величезному обсязі роботи, яку належить ще виконати. За різними оцінками, тільки на відновлення дорожньо-транспортної інфраструктури, зруйнованої внаслідок війни на Донбасі, необхідно не менше €231 млн. А на відновлення всієї інфраструктури Донбасу — транспортних магістралей, промислових, житлових і адміністративних приміщень потрібно €372 млн.
«Однак я вірю, що маленькими кроками, а головне — разом, ми зможемо це зробити! Луганщина — моя Батьківщина, я люблю цей край і людей, що мають його коріння. Тому основними посиланнями майбутнього форуму вважаю — рівні дороги і нову розвинену інфраструктуру, орієнтовану на розвиток регіону і щасливе життя кожного його мешканця», — резюмував Максим Ткаченко.