Любов до України об’єднує!

Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, в рамках проекту культурного обміну, що спрямований на зміцнення культурних зв’язків між Луганською та Львівською областями, який відбувається за підтримки керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза, департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської державної адміністрації, управління культури, національностей та релігії Луганської обласної адміністрації 7-8 листопада творчі колективи МКУ «Палац культури»: зразковий ансамбль танцю «Орля» (керівник Роман Головенко) та циркова студія «Кристал» (керівник Світлана Трофімова) відвідали Львів та подарували святковий концерт «Даруємо мистецтво» жителям Червонограда Львівської області.
На центральному залізничному вокзалі нашу делегацію зустрічали начальник відділу культурно-просвітницької роботи та навчальних закладів управління культури департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Ілля Стефанко та директор Червоноградського Народного дому Іванна Ейхорн.
З самого початку перебування у Львові одразу ми відчули ту неповторність, яка зачаровує з першого погляду своїм живим стилем та особливим колоритом, а також великою кількістю видатних місць та пам’яток архітектури. Не дарма Львів називають культурною столицею України. Кожна вуличка цього чарівного міста наповнена стародавнім шармом, ароматом кави, духом романтики і архітектурною довершеністю. Протягом дня наша делегація відвідала Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, Львівський музей історії релігії, Національний музей ім. А.Шептицького, музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України. Піша екскурсія по площі Ринок, в центрі якої розташований знаменитий «Львівський Біг-Бен» — Ратуша, історія якої розпочалася ще з початку далекого ХІV століття, залишила неймовірні враження. Загадковості Львова не має меж.
Також наша делегація була запрошена до департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації. Директор департаменту Мирослава Туркало тепло привітала дітей та дорослих, побажала успіхів і цікавого перебування на Львівщині. «Такі зустрічі дуже важливі, це творче спілкування, дружні стосунки», — зазначила Мирослава Володимирівна.
Наступного дня наша делегація відвідала старовинний палац Потоцьких у Червонограді та музей писанкарства імені Т.Городецького. Діти з захопленням слухали Юлію Бурко, хранительку музею, яка розповіла про чарівний світ писанкарства, познайомила з творчістю унікального писанкаря Тараса Городецького, якого знали не тільки в Європі, але й у США та Канаді.
У Народному домі нашу делегацію за традицією зустріли хлібом-сіллю начальник відділу культури Червоноградської міської ради Тетяна Забава, директор Народного дому Іванна Ейхорн, керівник Народного ансамблю танцю «Молодість» Людмила Прібега зі своїми вихованцями та музики.
А потім на головній сцені Народного дому відбувся святковий захід з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва за участю самодіяльних колективів МКУ «Палац культури» м.Рубіжне. Спочатку до працівників культури та всіх присутніх зі словами вітання звернувся міський голова Червонограда Андрій Залівський. Кращі працівники культури були нагороджені Грамотами та подарунками.
Яскравим прологом «Слобожанщина» розпочався святковий концерт. Талановиті діти циркової студії «Кристал» та зразкового ансамблю танцю «Орля» подарували глядачам Народного дому справжню насолоду, неймовірно вразивши високим рівнем виконавської майстерності. «Це було круто…Півтори години казкових вражень. Пісні, танці народів світу, циркове мистецтво, феєричне свято культури неймовірно вразило червоноградських глядачів», — сказала після концерту директор Народного дому Іванна Ейхорн. Відгуки про дійство були позитивні і натхненні. На своїй сторінці у фейсбуці наші друзі з Червонограда написали: «Сум і радість водночас…Так швидко промайнув час коли ми жили приємними клопотами реалізації проекту: спочатку поїздка до Рубіжного через всю нашу немаленьку країну, потім зустріч рубіжанських артистів і організація поїздки по Луганщині. Ті щирі очі дітей і батьків, позитивні емоції, хвилювання, фотографії». «Ми віримо, що це не кінець, а тільки початок нашої подальшої співпраці»,- сказала начальник відділу культури Червоноградської міської ради Тетяна Забава.
Так сумно визнавати, що все скінчилося. Віримо і ми, що це тільки початок. Щира вдячність міському голові Андрію Залівському, начальнику відділу культурно-просвітницької роботи та навчальних закладів управління культури департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Іллі Стефанко, начальнику відділу культури Червоноградської міської ради Тетяні Забаві, директору Народного дому Іванні Ейхорн за теплий прийом, а також усім глядачам, які прийшли підтримати наших артистів. Щира вдячність за фінансову підтримку в реалізації проекту директору ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура» Геннадію Місюренко, а керівникам колективів Роману Головенко та Світлані Трофімовій і батькам юних артистів — за талановитих та гарно вихованих дітей.
Любов до України об’єднує. Гарний настрій, позитивні емоції, усмішки на обличчях дітей і дорослих говорять про те, що Схід і Захід разом, з любов’ю і Україною в серці. Сподіваємось, що цей проект стане неординарною подією у мистецькому житті Червонограда, а співпраця буде довгою, взаємновигідною, цікавою і приємною як для Львівщини, так і для Луганщини.

Ганна Бережна,
директор МКУ «Палац культури»