«Люби і знай свій край»

Останній місяць весни багатий на свята. Не випадково саме в цю чудову пору року відзначається Свято вишиванки, коли мільйони людей не лише в Україні, а й у всьому світі одягають неймовірної краси одяг. Адже вишиванка – наша автентична ознака. А ще в цю пору відзначається День Європи, започаткований в нашій країні з 2003 року.
Саме цим темам була присвячена традиційна інтелектуально-пізнавальна гра «Люби і знай свій край», яку організував Рубіжанський міський центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. Її Учасниками стали учні сьомих класів СШ №10.
Під час гри учні продемонстрували глибокі знання в різних галузях. Учасники та численні вболівальники дізналися багато цікавого з історії створення Євросоюзу та його структуру, цікаві факти про ЄС.
Неабиякий інтерес викликали питання з теми «Вишиванка – душа українського народу», де дітям були запропоновані питання про історію виникнення цього виду мистецтва, техніки вишивки, особливості вишиванок у різних регіонах України.
Третій блок питань мав назву «Луганщина – пісня моя» і був присвячений 80-річчю створення області, яке ми будемо відзначати 3 червня. Особливо захоплюючими були питання, присвячені історії, географії нашого краю, його природним багатствам і неповторному рослинному та тваринному світу.
Оцінювали правильність відповідей учні старших класів школи та представники громадської організації «Нова дія».
Всі учасники добре підготувалися і з різницею в один бал перемогли команди «Віночок» (7-б клас) та «Вітрила» (7-в клас). А команди «Щаслива нація» (7-а клас) та «Берегиня» (7-г клас) посіли ІІ почесне місце. Переможці та призери отримали грамоти Рубіжанського міського центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. А солодкі подарунки учасникам гри вручила представник ГО «Нова дія» Ольга Титова.
Окрасою заходу стали неперевершені номери від вболівальників та учасників: це і легенда про вишиванку у виконанні Мирослави Симоненко, і запальний танець «Все красиво», і чудові пісні «Гімн українській мові», «Гімн молоді України» та «Заспіваймо пісню за Україну», які гучними оплесками підтримував увесь зал.
Висловлюємо щиру подяку за сприяння у проведенні гри особисто директору СШ № 10 Світлана Морозко, а також педагогу-організатору школи Малютіній І.Б. та класним керівникам команд-учасниць.

Олена ТАРАСЕНКО,
директор РМЦТКСЕУМ