Краса єднає Україну

Четвертий рік поспіль до Міжнародного дня рідної мови з метою формування єдиного культурного простору України, підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності, патріотичного виховання молоді, зміцнення морально-патріотичного духу, утвердження почуття національної єдності жителів Донецької і Луганської областей у Рубіжному проходить міський конкурс патріотичного спрямування для шкільної та студентської молоді «Міс Краси «Я українка!». Його ініціатором та організатором, за підтримки відділу культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради, є директор МКУ «Палац культури» Ганна Бережна.

Цього року конкурс краси пройшов 23 лютого. На одній зі стін фойє красувався колоритний вінок зі стрічками, на яких розміщувались фотографії красунь.
У великій залі міського Палацу культури зібралося багато глядачів: молодих дівчат та хлопців, дорослих та дітей, друзів та партнерів організаторів. Завітали на свято і почесні гості, представники міської влади та депутати міської ради. Партнерами конкурсу в цьому році виступили ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура» (директор Геннадій Місюренко), студія фітнесу і танцю «Барбарис» (ПП Ксенія Саєнко), салон квітів «Лаванда» (ПП Катерина Гончарова), студія краси «BeGoodi» (ПП Тетяна Хатмінська), ресторани «Козацька рада» (ПП Андрій Погодін) і «Станиця», мережа ювелірних салонів «Тіара» (директор Ірина Касьянова), громадська організація «Батьківщина молода» (голова Анастасія Козубська), ПП Лариса Мухтарова, магазин «Чайковський» (ПП Наталія Хмара), мережа ювелірних салонів «Ювелірний Рай» (ПП Володимир Наумов).
Почесна місія провести неймовірне свято краси у Рубіжному випала режисеру Народного театру музичної комедії Анатолію Гавві та молодій і талановитій Віолетті Домаревій. Конкурс краси проходив у патріотичному стилі, що свідчить про високий та поважний статус події.
Для визначення переможців конкурсу було створено журі у складі: голова журі Анастасія Козубська — голова громадської організації «Батьківщина молода»; члени журі: Софія Лавренюк — редактор газети «Рубіжанські новини», депутат Рубіжанської міської ради; Ірина Касьянова — директор мережі ювелірних салонів «Тіара»; Олександр Хатмінський — приватний підприємець студії краси «BeGoodi»; Володимир Наумов — приватний підприємець мережі ювелірних салонів «Ювелірний Рай».
Визначення переможців проводилось шляхом голосування членів журі за п’ятибальною системою. Учасницям конкурсу краси «Я українка-2019» необхідно було показати свої кращі сторони у кількох конкурсах.
Вісім найвродливіших дівчат (віком від 16 до 21 років) з міст Лисичанськ, Кремінна та Рубіжне змагалися за почесний титул «Я українка-2019». Слід відзначити, що конкурс проводився у два тури: підготовчий (кастинг) та фінал. До фіналу потрапили лише найкращі, найнеповторніші та найталановитіші дівчата.
В цьому році конкурс краси було розпочато яскравим прологом «Свято», під час якого дівчата привітали глядачів і у перший раз постали перед членами журі в українських костюмах.
У ході конкурсу–візитки «Жива традиція» у той час, коли дівчата дефілювали по сцені, ведучі розповідали про яскраві моменти із заповненої заявки-анкети кожної з учасниць. Після дефіле красуні одна за одною вітали глядачів зі сцени.
У танцювальному конкурсі «Танок української краси» дівчата виконали спільний танцювальний номер в сучасних українських костюмах.
Продемонструвати свій талант у довільній формі на сцені учасниці могли у конкурсі «Таланти твої, Україно!». Вони співали українські пісні, дивували глядачів та журі виконанням народних і сучасних хореографічних номерів, виявляли себе у розмовному жанрі та малюванні.
Але найяскравішим став конкурс вечірньої сукні «Жіноча врода – багатство України», у якому конкурсантки демонстрували власну красу в образі Королеви балу. Члени журі також оцінювали фото-конкурс та домашнє завдання «Поділись своїм теплом». Цей конкурс цьогоріч проводився вперше. Дівчата повинні були підготувати власний соціальний відеоролик. Слід зазначити, що кожна з учасниць впоралася з ним на «відмінно».
У проміжках між виходами красунь глядачі з інтересом переглядали ролики, а члени журі оцінювали роботи дівчат.
За чотири роки конкурс «Я українка» став тим локомотивом, який несе українську красу у маси та нагадує рубіжанському глядачеві, що наші дівчата — найвродливіші та найпрекрасніші у світі. «Людина не може жити без краси. Вона ніколи не буде по-справжньому щасливою, якщо не навчилася милуватися гарною квіткою, зачаровуватися мелодією пісні, рідною мовою, якщо її душа не озивається трепетно на красу поезії чи витвору малярства» — підвела підсумок заходу організатор конкурсу Ганна Бережна.
По завершенню всіх виступів учасниць, від яких члени журі та глядацька зала були просто у захваті, призові місця компетентне журі розподілило наступним чином: титул «Друга віце-міс Краси» отримала Вікторія Столяревська, школярка з м. Лисичанськ, титул «Перша віце-міс Краси» — Анастасія Мілютіна, школярка з м. Рубіжне, переможицею конкурсу «Міс Краси «Я українка-2019» стала вісімнадцятирічна Анастасія Туленцова, студентка РПК ЛНУ. Інші красуні (школярки з м. Рубіжне) отримали титули в наступних номінаціях: «Міс Талант» — Єлизавета Бєлікова, «Міс Фото» — Олеся Письменна, «Міс Грація» — Вікторія Шевченко, «Міс Традиція» і «Міс Чарівність» — Катерина Ротякова. Титул «Міс Сучасність» отримала кремінянка Ксенія Дражевська.
Усім учасницям вручені святкові стрічки, Дипломи та подарунки від організаторів конкурсу, статуетки від відділу культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради, квіти від Салону квітів «Лаванда», подарунки від ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура», святкові сертифікати від студії фітнесу та танцю, а також спеціальні призи, грошові сертифікати та подарунки від студії краси «BeGoodi», мережі ювелірних салонів «Тіара» та «Ювелірний Рай», громадської організації «Батьківщина молода», ПП Лариси Мухтарової, святковий торт від магазину «Чайковський». Ресторани «Козацька рада» та «Станиця» люб’язно надали сертифікати на святкові вечері «На двох». Слова щирої вдячності заслуговує наш постійний партнер та друг Анатолій Герець.
Організатори конкурсу висловлюють подяку усім заповзятливим та небайдужим людям, які взяли участь у проведенні та підготовці свята дівочої краси, грації і таланту, а також творчій команді Палацу культури. Завдяки кожному з них заходи, які проходять у стінах міського Палацу культури, становляться яскравими і незабутніми.

Краса єднає Україну — саме таким був девіз цього свята. І в цей день Рубіжне дійсно об’єдналось.
Об’єдналось заради щастя, миру і світлого майбутнього.

Ганна Бережна,
директор МКУ  «Палац культури»