Гройсман зобов’язав “Нафтогаз” знизити ціни на блакитне паливо

Ціна на газ для населення у травні знизиться на 300 гривень та продовжить падіння відповідно до світових ринкових тенденцій. Це стало можливим завдяки принциповій позиції Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Під час засідання Кабінету міністрів України у середені квітня Володимир Гройсман висловив стурбованість нахабством державної компанії НАК «Нафтогаз України», яка «спілкується» зі своїм акціонером – українським народом – мовою шантажу.

«До 24 квітня «Нафтогаз» має повідомити всім українцям, що ціна газу з 1 травня буде нижчою за 8,55 гривень/куб. м. Мені набридло, як і  мільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси всіх українців. Рішення Уряду мають виконуватися. Якщо цього не станеться, я ініціюю відставку глави правління «Нафтогазу» і прохатиму Уряд підтримати мою пропозицію» — Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України.

Газовий монополіст всіма можливими шляхами намагався підняти ціну на газ для українців. Втім, кон’юнктура на ринку газу в Україні і в світі демонструє зниження ціни. Тому, Уряд 3 квітня 2019 року прийняв Постанову №293, за якою  Нафтогаз зобов’язаний з травня знизити ціни на газ для населення.

Головним аргументом прийняття документу стало те, що якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше. В разі невиконання газовим монополістом рішення Уряду, Володимир Гройсман заявив про можливу відставку голови “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

Урешті-решт, в понеділок 22 квітня “Нафтогаз” прийняв рішення про зменшення ціни на газ. Так, за дорученням Кабінету Міністрів НАК “Нафтогаз України” спільно з представниками Уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. кубометрів (кінцева роздрібна ціна).

Цей механізм передбачає такий підхід: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ №867 від 19.10.18 року, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Також, у понеділок 22 квітня, в ефірі в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що Україна має позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшуючи власний видобуток газу.