Голова парламенту вручив відзнаки рятувальникам із Рубіжного

Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України, 29 липня з робочим візитом відвідав кілька населених пунктів Луганської й Донецької областей. У Рубіжному спікер побував у міському управлінні ГУ ДСНС України.

Рятувальники продемонстрували голові парламенту та журналістам спецтехніку, яка застосовується при боротьбі з пожежами, при розмінуванні, для надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях тощо.
Дмитро Разумков подякував їм від імені мешканців села Смолянинове за героїчну працю під час лісової пожежі, з якою боролися кілька днів, починаючи з 6 липня.
Спікер українського парламенту підкреслив, що жоден із тих, хто постраждав від пожежі, не сказав жодного поганого слова на адресу рятувальників.
— Це були тільки слова вдячності рятувальникам, нацполіції, нацгвардії, прикордонникам, сільському голові, – зауважив Дмитро Разумков.
Кілька рубіжанських рятувальників отримали від голови Верховної Ради відзнаки.
Так, годинник від голови ВР отримав Іван Кошмак, прапорщик служби цивільного захисту, командир відділення частини спеціальної пожежної техніки аварійно — рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Луганській області. Олександр Костін, прапорщик служби цивільного захисту, командир відділення 12-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Луганській області, також отримав годинник. Олександр Красій, старшина служби цивільного захисту, водій 12-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Луганській області, отримав грамоту від Верховної Ради України.
Після нагородження під час брифінгу Дмитро Разумков відповів на питання журналістів. Здебільшого мова йшла про наслідки пожежі на Новоайдарщині.
За словами голови парламенту, ті люди, в кого житло згоріло повністю, отримають компенсації в розмірі 300 тисяч гривень.
Серед проблем, які можуть завадити отриманню компенсацій, Дмитро Разумков озвучив наступні. Дехто з власників житла, що згоріло в Смоляниновому , не встиг вступити у спадок на це житло, і тепер це суттєво ускладнює оформлення документів. Що ж до житла, яке постраждало в садовому товаристві, то там деякі будинки взагалі не були введені в експлуатацію, тобто на них немає жодних документів.
— І якщо у випадку з неоформленим спадком питання вирішити можна, то як бути із будинками, що не були введені в експлуатацію, наразі невідомо, це питання вивчається, — зауважив голова парламенту.
Деякі питання журналістів стосувалися місцевих виборів, які мають відбутися в жовтні. У тому числі – чи не завадить провести місцеві вибори той факт, що в містах Сєвєродонецьк та Лисичанськ створено військово-цивільні адміністрації (тобто, міські ради припинили свою роботу).
За словами Дмитра Разумкова, влада докладе всіх зусиль для того, щоб вибори відбулися, в тому числі і в так званій «сірій зоні».
— Якщо можливість провести вибори існує, її треба реалізовувати, – підкреслив він. – Але жодні вибори не повинні коштувати людського життя.