Форум освiтян

29 березня відповідно до плану роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний форум «Заклади освіти Луганської області на шляху до реформування», на якому був репрезентований інноваційний досвід навчальних закладів – партнерів інституту, нагороджені переможці та учасники Дев’ятої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» (м. Київ).
Педагогів привітали і провели урочисте нагородження переможців та учасників заступник голови Луганської ОДА Ольга Лішик, ректор Луганського ОІППО Ірина Цимбал, в. о. директора Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, заступник директора Департаменту – начальник управління освіти та науки Тетяна Ткачова.
Навчальні заклади Рубіжного щорічно активно презентують власний досвід роботи з питань впровадження інноваційних освітніх та виховних технологій, інклюзивної освіти, педагогіки партнерства в діяльності закладів освіти.
Цього року в Міжнародній виставці брали участь дванадцять закладів освіти міста Рубіжного: міський методичний кабінет, комунальні дошкільні навчальні заклади №1 «Берізка», №5 «Любисток», №6 «Яблучко», №9 «Дельфін», комунальна установа «Рубіжанський міський центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді», загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів №№3, 8, 9, спеціалізовані школи №№2, 7, 10.
Срібною медаллю виставки було нагороджено педагогічний колектив Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 (директор Новосьолова Р.В.) за презентацію матеріалів з досвіду роботи у номінації «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення і підвищення ефективності навчально-виховного процесу». Як доповідач семінару «Розвиток державно-громадського управління закладом освіти на партнерських засадах» Дев’ятої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» директор школи отримала Подяку ЛОІППО.
Бронзовою медаллю виставки у номінації «Упровадження інновацій у педагогічний процес для підвищення якості знань випускників» нагороджено педагогічний колектив Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 (директор Піскова Л.О.).
Під час форуму переможці виставки мали змогу висловити власні враження від участі у заході та конструктивного діалогу з освітянами інших регіонів України. Перед учасниками форуму виступила Новосьолова Р.В., яка репрезентувала систему роботи закладу з формування компетентностей особистості в умовах реформування освіти.
Після основної частини на секціях були розглянуті актуальні питання сучасної педагогіки, впровадження Нової української школи. На секції «Використання Інтернет-ресурсів на уроках словесності і суспільствознавчих наук» учитель української мови і літератури ЗШ №3 Шкатула Т.М., висвітлила питання «Підвищення учнівського інтересу до вивчення української мови і літератури за допомогою Інтернет-ресурсів», учитель історії і правознавства КНВК «Рубіжанський ліцей Целухіна І.О., представила досвід роботи з теми «Інтернет-ресурси як один із засобів стимулювання навчальної діяльності учнів під час вивчення предметів суспільствознавчого циклу».
Вихователь-методист КДНЗ №8 «Дюймовочка» Погрибатько Н.В., на секції «Емпауермент-педагогіка як мотивація для сталого розвитку в роботі закладів дошкільної освіти Луганщини» презентувала досвід роботи – «Формування моделі громадянської поведінки в системі роботи закладу дошкільної освіти».
Під час роботи секції «Базові європейські цінності – в практику Нової української школи» (історія литовсько-українського проекту «На шляху до змін») учасник цього проекту директор СШ №2 Ошнек О.А., висвітлив питання «Впевнені кроки впровадження литовсько-українського проекту «На шляху до змін» колективом Рубіжанської СШ І-ІІІ ступенів №2».
Учасники форуму наголосили на важливості створення умов для оновлення освіти, розвитку співробітництва з міжнародними організаціями і установами, зарубіжними освітніми фондами щодо впровадження сучасних європейських цінностей в практику Нової української школи.
Реалізація змін у розвитку системи освіти міста Рубіжного значною мірою залежить від керівників і педагогічних працівників закладів освіти, їх професійного рівня, розуміння й підтримки освітніх новацій, самовдосконалення, готовності до змін та реформ.
Вітаємо педагогічні колективи загальноосвітніх навчальних закладів №8 та 9 з почесними нагородами. Висловлюємо щиру подяку учасникам виставки за інноваційну та результативну діяльність. Бажаємо всім творчого натхнення і успіхів у навчанні та вихованні молодого покоління.

Любов Замора,
завідувач міського
методичного кабінету
Рубіжанської міської ради Луганської
області