Фiнал мIського етапу гри «СокIл» («Джура»)

Добіг кінця міський етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Протягом року 10 команд змагалися за звання кращої та честь представляти місто Рубіжне в обласному етапі гри. Завершальний етап конкурсу у вигляді «Таборування» відбувся 7 травня 2019 року на базі стадіону «Хімік» КП «Рубіжанський фізкультурно-спортивний комплекс».
Гру організували управління освіти Рубіжанської міської ради спільно з Рубіжанським міським Центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.
На заході були присутні рої закладів загальної середньої освіти, педагоги, члени міського штабу (провідний спеціаліст управління освіти Рубіжанської міської ради Олена Бутенко, методист міського методичного кабінету Людмила Левицька, директор та методист Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Олена Тарасенко і Олена Хмельницька, представник ГО «Спілка ветеранів АТО м. Рубіжне» Андрій Трощий, керівник ГО «Клуб східних єдиноборств та оздоровчих систем» Геннадій Клюкало, представник Товариства Червоного Хреста Лариса Кулач), а також методист міського методичного кабінету Сергій Ласман, директор КП «Рубіжанський фізкультурно-спортивний комплекс», депутат Рубіжанської міської ради Анатолій Бусєнков, представники загону швидкого реагування, Рубіжансько-Кремінського міського військового комісаріату, відділу поліції та чергові лікарі «Швидкої допомоги».
Протягом дня в дружній атмосфері, проте не без конкуренції, рої демонстрували свої здобутки. Розпочався день з урочистого шикування під Гімн України.
Першою привітала учасників Олена Бутенко. «Добігає кінця навчальний рік. Ми з вами, як завжди, підводимо підсумки національно-патріотичного виховання молоді. І гра «Сокіл» («Джура») — це головний напрямок цієї роботи. Сьогодні ми не тільки проводимо фінал, ми визначаємо переможця міського етапу, який буде представляти наше місто на обласній грі. Зичу всім вам міцного здоров’я, бойового духу, терпіння, сили, щоб ви гідно представили свій заклад освіти, а в подальшому і наше місто».
До привітань долучився заступник головного судді змагань Андрій Трощий. «Я впевнений, що ви добре підготувалися, це було посильним для вас, і ви з гідністю покажете все, чому навчилися. Нехай переможуть найсильніші. Гарного настрою, здоров’я та натхнення».
Вже традиційно до цієї гри у якості суддів та консультантів долучаються представники громадських організацій, військові та спортсмени.
Під час таборування юні джури змагалися у конкурсах «Впоряд», «Рятівник», «Смуга перешкод», «Стрільба з пневматичної зброї».
Школярі гідно проявили себе в конкурсі строю і пісні, надали першу долікарську допомогу, продемонстрували свої навички в стрільбі з пневматичної зброї та подолали смугу перешкод.
У конкурсі «Впоряд» учасники демонстрували здобуті навички зі стройової підготовки. Старшим суддею виступив Юрій Каут, учасник бойових дій, член правління ГО «Спілка ветеранів АТО м. Рубіжне». Усі команди виклалися на сто відсотків, проте перемогу здобули найталановитіші. За рішенням суддів перше місце виборов рій «Соколи» (КНВК «Рубіжанський ліцей»).
Другий конкурс «Рятівник» складався з двох частин: теоретичної та практичної. Учасники відповідали на теоретичні питання, які стосувалися першої допомоги, та шляхом імпровізованої гри за участю «постраждалого» демонстрували практичні навички. Суддею на цьому етапі була представник товариства Червоного Хреста м. Рубіжне Лариса Кулач. Перше місце виборов рій «Нічна варта» із ЗШ №1.
Наступний обов’язковий конкурс – «Смуга перешкод», мета якого перевірити рівень фізичної підготовки молоді. Суддя конкурсу – Ігор Тарасенко, кандидат у майстри спорту з альпінізму, член Луганської обласної федерації спортивного туризму, суддя ІІ категорії зі спортивного туризму, керівник гуртка Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. Перше місце у запеклій боротьбі виборов рій «Соколи» (КНВК «Рубіжанський ліцей»).
Під час конкурсу «Стрільба з пневматичної зброї» учасники демонстрували суддям своє володіння зброєю. За рішенням старшого судді Олексія Семенцова, кандидата у майстри спорту України, судді ІІ категорії військово-спортивних багатоборств кращим став рій «Вільні люди» (СШ № 7).
Не обійшлося й без традиційної страви, присутньої майже на всіх заходах, що проходять на природі. Під час обіду учасники мали змогу насолодитися польовою кашею та відчути себе справжніми козаками.
Усі рої попрацювали на славу. Вони наполегливо йшли до перемоги, не шкодуючи сил, маючи за приклад головний принцип гри «Сокіл» («Джура»): «Мужність! Шляхетність! Відвага!». Кожен з учасників виніс для себе щось нове, здобув такі якості, як мужність, сміливість, рішучість, відвага, стійкість, дисциплінованість та ініціативність. Підлітки зрозуміли, як важливо бути патріотом своєї країни, захищати її суверенітет та незалежність.
Проте гра грою, але в ній повинні бути переможці. Третє місце виборов рій «Нащадки козаків» спеціалізованої школи № 10. На другому місці — команда «Вільні люди» спеціалізованої школи № 7. Ну і, нарешті, переможцями міського етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в черговий раз стали «Соколи» з КНВК «Рубіжанський ліцей».
Змагання пройшли організовано, завдяки професіоналізму та злагодженим діям суддів, спільним зусиллям педагогів, працівників поліції, військкомату, Рубіжанського міського Товариства Червоного Хреста та Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.
Призери і переможці були нагороджені Грамотами та подарунками управління освіти Рубіжанської міської ради, які вручила начальник управління Олена Обаполенко. Всі педагогічні колективи отримали подяки за вагомий внесок у справу національно-патріотичного виховання молоді та якісну підготовку роїв до міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Інші учасники також не залишилися без нагород. Всі рої, без винятку, отримали пам’ятні подарунки від Товариства Червоного Хреста.
Команда-переможець з Рубіжанського ліцею буде представляти наше місто на обласному етапі гри, який відбудеться на початку червня у Новоайдарському районі. Тож хочеться побажати їм сил, терпіння, наснаги та перемоги, адже в єдності та злагодженості наша сила.

Анастасія ПОСОХОВА