До уваги отримувачів житлових субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 року №505 «Деякі питання призначення житлових субсидій» внесені зміни до Порядку призначення житлових субсидій.
Згідно з п. 2 вищезазначеної постанови, для призначення житлової субсидії на наступний період з травня 2021 року з новою заявою і декларацією необхідно звернутися громадянам, яким житлова субсидія:
— надавалася у грошовій безготівковій формі;
— була призначена за фактичним місцем проживання осіб: орендарі житлових приміщень і внутрішньо переміщені особи;
— була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.
Зазначеною постановою Уряду змінені форми бланків заяви та декларації для призначення житлових субсидій, роздрукувати оновлені бланки можна за посиланням, яке наведене на сайті Рубіжанської міської ради в матеріалі «До уваги отримувачів житлових субсидій» у розділі УПСЗН/Новини.
Домогосподарствам, у яких відсутні зазначені вище обставини, житлова субсидія на новий період з травня поточного року буде розрахована автоматично без звернення громадян. Рішення про призначення житлових субсидій без звернень громадян буде прийнято на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів субсидій на відповідність вимогам нових змін до Порядку призначення житлових субсидій. Зокрема, не зможуть отримати житлову субсидію домогосподарства, у яких:
1) будь-хто із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років або більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років;
2) будь-хто із складу домогосподарств або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю земельної ділянки, квартири, транспортного засобу та інше на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. грн;
3) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості;
4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. грн;
5) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти на загальну суму, що перевищує 50 тис. грн.
У зв’язку із скасуванням роботи комісій, які у окремих випадках приймали рішення щодо призначення житлової субсидії, не зможуть отримати субсидію домогосподарства:
— у складі яких є особи працездатного віку, які не мають доходів за період, необхідний для призначення житлової субсидії; нарахований середньомісячний сукупний дохід менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати; ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
— які мають прострочену понад 3 місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг і загальна сума якої перевищує 340 грн;
— які не повернули надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання;
— у складі яких є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчим провадженням про стягнення аліментів понад три місяці.
Міністерство соціальної політики рекомендує громадянам повідомити управління праці та соціального захисту населення про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, до проведення автоматичного розрахунку субсидії на новий період.
Довідки з питання призначення житлових субсидій можна отримати за телефоном 6-38-38 (Управління праці і соціального захисту населення Рубіжанської міської ради).