До міської лікарні привезли новий комп’ютерний томограф

У житті КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» відбулася важлива подія – 14 грудня медичний заклад отримав комп’ютерний томограф. Обладнання японського виробництва придбали в рамках Національного проєкту «Велике будівництво» за рахунок субвенції з державного бюджету.

Це надзвичайно необхідне медичне обладнання для сучасного комплексного медичного обстеження пацієнтів. Отже, на перший погляд робочий момент – привезення нового обладнання – набув певної урочистості. 14 грудня КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» відвідав Олександр Савченко, заступник Рубіжанського міського голови. Він ознайомився з ходом ремонтних робіт, які ведуться в медичному закладі у рамках проєкту «Велике будівництво».

Реконструкція

Про специфіку проєкту та хід робіт розповів Едуард Кравченко, директор КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» Рубіжанської міськради.
Загалом роботи з реконструкції відділення екстреної невідкладної медичної допомоги (приймального відділення) КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» тривають з серпня поточного року. Вони ведуться за кошти державного бюджету в рамках проєкту «Велике будівництво».
У цілому в Україні близько 200 опорних лікарень, де здійснюється подібна реконструкція. Це не просто ремонт – відділення медичних закладів уніфікують, приводять до технічних стандартів «Бренд бук». Ці стандарти регламентують безліч нюансів – і параметри меблів, і кольори стін, і місце, де буде закріплено телевізор, і напрямки, за якими рухатимуться пацієнти. Впроваджують ці стандарти з урахуванням особливостей тих приміщень, які реконструюють.
Для участі в проєкті «Велике будівництво» було відібрано п’ять опорних лікарень Луганської області. Дві з них – другого рівня (у Рубіжному та Лисичанську). Три – першого рівня (в Старобільську, Сватовому й Біловодську).
На лікарні другого рівня коштів виділялося трохи більше, ніж на заклади першого рівня. Що стосується лікарні в Рубіжному, на реконструкцію відділення екстренної невідкладної медичної допомоги та закупівлю обладнання для нього виділено близько 10 мільйонів гривень.
Роботи в лікарні Рубіжного виконує, відповідно до результатів тендеру, приватне підприємство «Строй-клуб плюс» (місто Лисичанськ).

Нове обладнання

Проєкт «Велике будівництво» передбачає не лише реконструкцію відділень, а й закупівлю сучасного обладнання. Для Рубіжанської міської лікарні в рамках «Велкого будівництва» ще мають закупити таке обладнання:
► магнітно-резонансний томограф (МРТ);
► ангіограф (обладнання для діагностики та лікування інфарктів);
► рентгено-діагностичну систему на три робочі місця;
► ендоскопічне обладнання;
► ультразвукову діагностичну (УЗД) систему.
Завдяки цьому мешканці Рубіжного та прилеглих територій матимуть можливість обстеження на сучасному рівні.