Дмитро КОНОВ: «Чиновники мають створювати комфортні умови для проживання, а не складнощі та умови для виживання!»

Про проблеми та перспективи комунальних підприємств Рубіжанської громади – в інтерв’ю з Дмитром КОНОВИМ, першим заступником Рубіжанського міського голови.

— Ви працюєте на посаді першого заступника міського голови м. Рубіжне майже півтора місяці. Виходячи з тих висновків, що Ви встигли зробити за цей час, скажіть, будь ласка, що в житлово-комунальній сфері Рубіжанської територіальної громади Ви назвали б «слабким місцем»?
— Сфера житлово-комунального господарства – це сфера з низкою проблем. На сьогоднішній день в ході реформи децентралізації влади та приєднання сільських рад до Рубіжанської громади гостро постало питання доступності до населених пунктів, які приєдналися. Дороги – це «артерії», які поєднують між собою села та місто. Проте капітальний ремонт доріг не проводився багато років. Стан дорожнього покриття на шляхах між населеними пунктами знаходиться в критичному стані з непроїзними ділянками та не підлягає ямковому ремонту. Такий стан доріг ставить під загрозу людські життя та здоров’я, збільшуючи кількість дорожньо-транспортних пригод.
За поганих погодних умов через відсутність належного дорожнього покриття шкільні автобуси, автомобілі швидкої допомоги не можуть вчасно доїхати до шкіл та лікарень. Це призводить до зростання соціальної напруги та численних звернень жителів Рубіжанської громади.
Враховуючи значимість цієї проблеми, ми звернулися до народних депутатів від партії «Наш край» з проханням сприяти у фінансуванні робіт з капітального ремонту ділянки автомобільної дороги загального користування місцевого значення Т-1302 «Танюшівка-Старобільськ-Артемівськ» (ділянка Рубіжне-Кудряшівка-Варварівка) на території Рубіжанської об’єднаної територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Сподіваємося на позитивне вирішення питання.
Окремо хочу виділити незадовільний стан благоустрою прибудинкових територій міста Рубіжне, узбіч доріг і тротуарів, стан поводження з побутовими відходами. Безгосподарне управління представниками попередньої влади, прийняття неефективних управлінських рішень призвело до засмічення території міста.
Сьогодні наша робота зосереджена на стабілізації процесу вивезення відходів та несанкціонованих сміттєзвалищ. Також на стадії підготовки план робіт з благоустрою території міста із залученням широкого кола юридичних і фізичних осіб, який буде внесений на розгляд Рубіжанської міської ради.
Також викликає занепокоєння збиткова діяльність всіх комунальних підприємств, які задіяні в сфері житлово-комунального господарства. Це питання потребує окремого розгляду.
— Виходячи з Ваших висновків, чи є комунальні підприємства свого роду тягарем для місцевого бюджету? Чи навпаки, вони можуть приносити дохід?
— На сьогоднішній день, як я вже зазначив, комунальні підприємства міста ведуть збиткову діяльність. А деякі з них постійно фінансуються з міського бюджету на погашення податкових зобов’язань та платежів за енергоносії, а саме: КП «РВУВКГ», КСТП «Рубіжнетеплокомуненерго», КП «Ринок», ДКП «Люмен» КП «Міськсвітло», КП «Бюро технічної інвентаризації», КП «Шляхово-експлуатаційне підприємство». Тому з метою оптимізації діяльності комунальних підприємств та зменшення навантаження на міський бюджет необхідне прийняття дієвих управлінських рішень.
— Наскільки успішною можна вважати діяльність комунальних підприємств Рубіжного? На яких ділянках роботи у цій сфері потрібні кардинальні зміни?
— Звісно, діяльність комунальних підприємств неможливо назвати успішною. Особливо кардинальних змін потребує сфера благоустрою, опалення та водопостачання. Перша – з метою забезпечення порядку у місті, інші – з метою надання якісних послуг населенню. І це є першочерговим завданням новообраної міської влади та команди депутатів від партії «Наш край».
— Чи потрібні масштабні фінансові вкладення в житлово-комунальну сферу Рубіжного? Якщо так, то яка саме робота планується в цьому напрямку?
— Так, житлово-комунальна сфера потребує значних вкладень, яких можливості міського бюджету не забезпечують. На сьогоднішній день за підтримки народних депутатів від партії «Наш край» ведуться переговори щодо залучення до міста Рубіжне значних фінансових інвестицій на ремонт багатоквартирних будинків (покрівель, козирків, під’їздів, пішохідних доріжок, внутрішньоквартальних проїздів) з облаштуванням лав та урн. Проте не будемо забігати наперед та сподіваємося на плідну роботу.
— У своєму першому інтерв’ю міський голова Сергій Хортів повідомив про те, що зараз ведуться аудиторські перевірки комунальних підприємств міста. Скажіть, на якому етапі вони зараз і якими є їх попередні результати?
— Так, на сьогоднішній день Державною аудиторською службою України здійснюється перевірка Рубіжанської міської ради та комунальних підприємств, засновником яких є Рубіжанська міська рада. Перевірка ще триває, остаточних висновків поки немає. Проте за результатом перевірки комунального підприємства «Муніципальний сервіс» службою виявлені факти неефективного використання коштів, які надходять від оплати населенням послуги з управління будинками. Попередні керівники, з якими укладав контракти «міцний господарник», при наявності на підприємстві юридичного відділу та відділу бухгалтерського обліку наймали за договором на виконання аналогічних послуг інші фірми, на рахунки яких переводилися значні суми з коштів підприємства, що призвело до накопичення заборгованості за електричну енергію та з виплати заробітної плати працівникам. Всі ці факти зафіксовані та по завершенню перевірки будуть передані до правоохоронних органів.
— Створення ОСББ, на думку експертів, є найкращим варіантом для того, щоб грамотно й раціонально обслуговувати багатоквартирні будинки. У Рубіжному спостерігається тенденція до створення ОСББ. Як Ви вважаєте, чи не є це загрозою для комунальних підприємств (наприклад, КП «Муніципальний сервіс» Рубіжанської міськради)? У якому напрямку варто працювати керівництву комунальних підприємств, щоб вони були конкурентоспроможними на сучасному ринку надання подібних послуг?
— ОСББ – це дійсно найефективніша форма управління будинком на сьогоднішній день, яка дає найбільше можливостей мешканцям в утриманні та обслуговуванні багатоквартирних будинків. І створення ОСББ не є перепоною в діяльності комунальних підприємств. У таких випадках відносини між комунальними підприємствами та об’єднаннями співвласників ґрунтуються на договірних засадах. Наша команда докладе максимум зусиль у допомозі людям, які бажають створити ОСББ.
— Рубіжне – одне з небагатьох міст регіону, де в багатоквартирному житловому секторі працює ліфтове господарство. Специфіка оплати за користування ліфтом є такою, що сума обчислюється, виходячи з площі житла, а не з кількості його мешканців. І часто трапляється так, що одинока немолода людина, яка живе у чотири- чи трикімнатній квартирі, платить за користування ліфтом більше, ніж сім’я з кількох людей, які живуть у дво- чи однокімнатній квартирі. Питання перегляду цієї системи я неодноразово піднімала. Як Ви особисто бачите вирішення цієї проблеми? Чи готові Ви звертатися з даною проблемою до народних депутатів України?
— На жаль, дійсно, згідно з вимогами чинних нормативно-правових актів, вартість послуг з технічного обслуговування ліфтів формується, виходячи з витрат на 1 кв. м площі квартири, а не пропорційно кількості мешканців в житловому приміщенні. Ми також вважаємо такий підхід невиправданим і, зі свого боку, будемо ініціювати постановку питання перед народними депутатами від партії «Наш край» щодо внесення змін до відповідних законодавчих та нормативних актів.
— Дякую за те, що Ви приділили нам час на розмову!
— Закінчуючи нашу бесіду, хочу привітати всіх мешканців Рубіжанської громади з Новим роком та Різдвом Христовим!
Зичу всім добробуту, впевненості в завтряшньому дні та міцного здоров’я, а нашій громаді – процвітання й зміцнення!
Нехай кожен день приносить вам лише радість і добро!
Будьте щасливі!

Софія ЛАВРЕНЮК