Чим живеш, студентство?

Зустріч з представниками обласної молодіжної ради

У місті Рубіжне розпочали роботу над створенням програми активізації молодих людей задля залучення їх до розвитку громади. Створення молодіжних просторів, навчання молоді новим компетентностям, розвиток існуючих проєктів та створення сучасного та креативного дозвілля – все це має формуватись за активної участі молодих людей.
Саме тому 28 листопада на базі громадської платформи «Громадський дім» відбулась робоча зустріч ініціативної групи створення молодіжної ради (місто Рубіжне) з представниками обласної молодіжної ради (місто Сєверодонецьк).
До складу ініціативної групи входить в.о. завідувачки Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» Марина Соловйова.
Запрошені гості розповідали, як створювалась обласна молодіжна рада, яка має бути структура ради, як правильно розробити Положення про раду. Також розглядалось важливе питання способу комунікації молодіжної ради з органами місцевого самоврядування та органами державного управління.
Залучення молоді до прийняття стратегічних рішень дає безпосередні переваги громаді й місту в цілому.

Марина Соловйова,
в.о. завідувачки Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ»

16 DAYS OF ACTIVISM

2 грудня на базі студентського клубу Центру культури та дозвілля ДЗ «Луганський державний медичний університет» студенти першого курсу медичного факультету взяли участь у міжнародній акції «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства», організаторами якої виступила Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Луганській області.
Мета заходу – об’єднати учасників довкола ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних сферах життя українського суспільства.
Під час проведення заходу наші студенти мали можливість дізнатися про роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з ґендерних питань, почути виступи американського, сербського та австрійського експертів з проблем урегулювання ґендерного насильства в Україні; обговорити низку суспільно-важливих питань, серед яких «Роль та проблеми жінок під час конфліктів», виконання резолюції Радбезу ООН «Жінки, мир та безпека».
Наприкінці заходу було проведено quest, у рамках якого кожен учасник висловив думку про рівність чоловіків і жінок, тим самим показавши свою солідарність з принципами ґендерної рівності та підтримку нульової толерантності до насильства в ставленні до жінок і дівчат.
Попри чималі позитивні зрушення в державній політиці й практиці, різні форми насильства щодо жінок і далі залишаються поширеною проблемою в усіх державах — членах Ради Європи, зокрема і в Україні. Тому проведення такої акції в нашому закладі є потужним механізмом для реагування на спільні соціальні проблеми й на кожну окрему людську біду.
Висловлюємо щиру подяку організаторам за проведений захід і можливість обговорити в дружній атмосфері актуальні питання ґендерної рівності!

Олеся Куценко,
помічник проректора з виховної роботи

Студенти ДЗ «ЛДМУ» — переможці заходу «Virtual Patient Challenge — клінічні змагання у віртуальному середовищі»

2-3 грудня в Запорізькому Державному медичному університеті проходив захід «Virtual Patient Challenge» — клінічні змагання у віртуальному середовищі» на базі Міжкафедрального тренінгового центру, у якому брали участь студенти VI курсів з усіх медичних університетів України.
Студенти ДЗ «ЛДМУ» не залишилися осторонь. У заході взяли участь Марія Демідкіна, Анна Пєдай та Дмитро Карнаух. Їх підготували завідувач кафедрою Внутрішньої медицини 1 доцент к.м.н. Руденко І.В. та завідувачка кафедрою Внутрішньої медицини 2 доцент к.м.н. Круглова О.В.
Челендж проходив у два тури, де учасникам пропонувалося зробити діагностику та лікування пацієнта у віртуальному середовищі. Окрім цього були підготовлені майстер-класи по невідкладній медицині з моделюванням автомобільних аварій.
Наші студенти зайняли почесне перше місце та отримали цінні подарунки від спонсорів проекту.
Вітаємо!

Виступ творчого колективу Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ» на святковому концерті у Старобільску

3 грудня навчально-науковий інститут торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка відзначив дванадцяту річницю з нагоди свого заснування.
Танцювальний колектив «МРІЯ» Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» запросили на цей урочистий захід, який відбувся у місті Старобільск.
Історія навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму розпочалась у 2007 році. За 12 років свого існування він став одним із найпотужніших структурних підрозділів університету. Інститут об’єднав фахівців різного напряму обслуговування населення у різних сферах життя, а саме торгівлі, харчових технологій, транспорту, дизайну та туризму. Нині виш продовжує розвиватися та здобувати популярність серед абітурієнтів. Навчальний процес забезпечують такі кафедри: дизайну; технологій виробництва і професійної освіти; товарознавства, торгівельного підприємства та експертизи товарів; туризму, готельної і ресторанної справи.
Урочистості розпочалися з виставки, на якій кожна кафедра інституту презентувала свої напрацювання та здобутки.
Продовженням урочистостей став святковий концерт. З привітальним словом до усіх присутніх звернулися ректор університету Сергій Савченко та директор інституту Віктор Дрель. На святі було вручено Почесні грамоти студентам, викладачам та співробітникам інституту за їх невтомну працю та творчі пошуки. Після чого присутніх очікувала яскрава та насичена концертна програма. Студенти і викладачі щиро вітали свій рідний інститут запальними піснями та хореографічними виступами.
Творчий колектив Центру культури та дозвілля студентів, а також ДЗ «Луганський державний медичний університет» висловлюють подяку керівництву навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму за запрошення та можливість бути присутніми на цьому феєричному святі. Щиро вітають інститут з днем народження та бажають нових наукових звершень та розвитку!

Марина Соловйова,
в.о. завідувачки Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ»