«Бібліотека@: перезавантаження» — проєкт культурного обміну між Львівською та Луганською областями

Ось і промайнули дні відрядження, які працівники Рубіжанської централізованої бібліотечної системи провели в Стрийському районі Львівської області в межах проєкту культурного обміну між закладами культури Львівської та Луганської областей, за підтримки управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації та департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації. До складу рубіжанської делегації увійшли директорка Рубіжанської ЦБС Інна Сухоносова, провідна методистка Рубіжанської ЦБС Валентина Задорожна, завідувачка відділом абонементу центральної міської бібліотеки Світлана Бондар, завідувачка читального залу центральної міської бібліотеки Ірина Бригідер, завідувачка бібліотекою-філією №2 Олена Приходько, бібліотекарка центральної дитячої бібліотеки Ірина Козик.
Перший день перебування на Львівщині розпочався з офіційного знайомства бібліотек-партнерів. Працівники Стрийської районної бібліотечної системи на чолі з представниками влади, заступником голови Стрийської районної ради Василем Зубрицьким, заступницею голови Стрийської РДА Оксаною Мелень, начальницею відділу культури Юлією Курилишин, директоркою РЦБС Галиною Цуцуп тепло зустріли нашу делегацію на теренах Стрийщини. За круглим столом керівники обмінялися досвідом роботи, поділилися здобутками, а також презентували мультимедійні презентації та креативні форми роботи у бібліотечній галузі. Музичним дарунком для нас став виступ народного театру української пісні «Намисто» Стрийського РНД.
Другий день перебування розпочався благословенням настоятеля Кафедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Мирона Гринишина, після чого бібліотекарі мали можливість відвідати Народний дім та бібліотеку с. Йосиповичі, де працюють творчі, креативні працівниці Анна Паталай та Оксана Дякович.
Потім маршрут продовжився до музичної школи ім. Ф. Колесси смт. Дашава, яку очолює майже 30 років заслужений діяч мистецтв України Степан Целюх. Гостинно нас зустріли голова селищної ради Тарас Греськів, директорка Народного дому Оксана Греськів та бібліотечні працівниці Христина Торос і Лідія Поприк, які за круглим столом поділилися своїми доробками та перспективами.
Також наша делегація була запрошена до с. Миртюки, де ми познайомилися з працівниками культури Лесею Солтис та Світланою Москурою. Окрасою нашої туристичної мандрівки стало відвідування місцевого музею «Дідової аптеки», що додало нам бадьорого настрою та незабутніх емоцій, де ми мали можливість придбати цілющі трави, карпатські ароматні напої та чаї.
Третій день перебування на Стрийщині розпочався з вшанування пам’яті Українського Січового Стрілецтва на Меморіальному цвинтарі Січових Стрільців у с. Баня Лисовицька на межі Львівської та Івано-Франківської областей.
Хвилиною мовчання біля пам’ятного знаку ми вшанували Героя Стрийщини, уродженця с. Баня Лисовицька — Тараса Бруса, який загинув в АТО в 2014 році, віддавши своє життя за майбутнє України.
З історичним екскурсом, хронологічними подіями нас зустріла директорка Музею-садиби Степана Бандери у с. Воля Задеревацька спадкоємиця Оксана Бандера, яка ознайомила зі сторінками життя та боротьби Провідника ОУН та його родини.
Завершальним акордом для нас стало вручення подарунків на згадку про красу маленької частинки України мальовничої Стрийщини, мандрівка курортним містечком Моршин та відвідування Львова.
Любов до України об’єднує. Гарний настрій, позитивні емоції, усмішки на обличчях колежанок говорять про те, що Схід і Захід разом. Сподіваємось, що співпраця буде довгою, цікавою і приємною як для Луганщини, так і для Львівщини.