«Арієс Україна»: важка промисловість в аграрному регіоні

Останнім часом, як напевно ніколи в історії, людство націлене на вирішення екологічних проблем та раціональне використання природних ресурсів. Тому зараз дуже затребуваною є техніка, яка дозволяє подрібнювати й переробляти вторинну сировину, сортувати й утилізувати сміття, словом, робити все, щоб мінімізувати негативний вплив людини на довкілля. Таку техніку виробляють на українському підприємстві «Арієс Україна» у Буському районі Львівської області. Із заводських цехів виходять машини, здатні подрібнювати деревину, метал, бетон, залізобетон, автомобільні шини, різне сміття.

Буський район Львівської області можна назвати аграрним регіоном. З точки зору економіки, зайнятості населення ці території дещо схожі на північ Луганщини – Біловодський, Міловський райони тощо. Тільки площі земель сільгосппризначення на Львівщині значно менші, ніж на Луганщині.
Отже, досить велике машинобудівне підприємство тут рідкість. І саме таким є завод «Арієс Україна», який працює в селі Ожидів Буського району. Він дає зайнятість приблизно ста вісімдесятьом місцевим мешканцям. Завод є бюджетоутворюючим для села, і завдяки йому Ожидів по-справжньому процвітає.
Журналіста «Рубіжанських новин» із специфікою роботи заводу познайомила Юлія Кушнір, маркетолог підприємства.

Від простого…

Найпростіші машини, які виходять із цехів «Арієс Україна», – це малі рубальні машини для деревини. Деревина цими машинами подрібнюється на щепу різної фракції, а щепа згодом використовується для пелетів, на яких останнім часом працює багато твердопаливних котелень. Подібні машини купують як лісомисливські підприємства, так і комунальні. Адже комунальники, особливо у великих містах, часто мають справу з деревиною, яка лишається після обрізки дерев. І нерідко це, наприклад, величезні чурбаки від стовбурів старих тополь, які «прикрашають» міста – використати їх з будівельною чи ще якоюсь метою неможливо. Подрібнення ж на щепу дозволяє використати цей матеріал максимально раціонально.
Іноді сировину, яка лишається після подрібнення деревини, використовують для виробництва целюлози.
Рубальна машина для деревини коштує близько 150 тисяч гривень.
На вартість машини впливає її потужність, кількість ножів та інші фактори.

… до універсального

Найскладніші розробки «Арієс Україна» – це універсальні машини. Одиниця такої техніки коштує не менше 99 тисяч євро.
Подібні механізми – наприклад, Impaktor 250 – здатні подрібнювати не лише деревину, а й автомобільні шини, і залізобетон, і асфальтобетон, і біомасу, й натуральне каміння, і багато іншого.
Швидка заміна робочих валів дозволяє швидко налаштувати подрібнювач на потрібний тип матеріалу.
Транспортер вивантажує подрібнений матеріал на висоту до 3,5 метрів.

від гвинтика до корпусу

Деякі машини, які виробляє підприємство «Арієс Україна», працюють на базі трактора, деякі управляються дистанційно, пультом, причому людина, яка управляє машиною, може знаходитися від неї на відстані до п’ятнадцяти метрів (див. фото).
Усі машини, які тут виробляють, спроєктовані інженерами-конструкторами «Арієс Україна». На заводі успішно працює конструкторське бюро, його співробітники мають патенти на власні розробки.
У цехах заводу «Арієс Україна» виробляють практично всі деталі для подрібнювальної техніки – від корпусу машини до найменшої гайки. Закуповують в інших виробників (переважно в українських) лише невелику частину комплектуючих, наприклад гумові деталі.
На техніку дванадцять місяців діє гарантія. Але сервісне обслуговування цим терміном не обмежується.
Цікава маркетингова деталь: фірмовим кольором «Арієс Україна» є яскраво-помаранчевий, але тут завжди готові пофарбувати корпус машини відповідно до фірмових кольорів замовника. Тому машини завод випускає і сині, й фіолетові, й жовті… І завжди – яскраві. Напевно, це складова техніки безпеки: подібний потужний механізм має бути помітним здалеку.

Без дефіциту кадрів

Зараз на заводі «Арієс Україна» близько 180 співробітників, включаючи і робочих, і офісних працівників, і інженерів, і медпрацівника… Це мешканці як Ожидова, так і сусідніх населених пунктів, у тому числі з інших районів Львівщини. Їх підвозять на роботу заводським транспортом. Для тих, хто не хоче щодня їздити з віддаленого населеного пункту, безпосередньо біля заводу є гуртожиток.
Виробничі цехи тут працюють у дві зміни.
Щодо робочих спеціальностей – на заводі потрібні креслярі, токарі, слюсарі.
На дефіцит кадрів тут не скаржаться. Безумовно, вакансії бувають, але їх кількість не критична для підприємства. Так, на момент нашого спілкування на заводі було лише дві вакантні посади – інженера-механіка та маркетолога.
Розмір середньої зарплати тут не розголошують, але зауважують, що вона вище від «мінімалки».

Ринок збуту: не лише Україна

Подібна техніка іноземного виробництва, навіть така, що вже була у використанні, є значно дорожчою від тієї, що виробляють в Ожидові. При цьому продукція «Арієс Україна» абсолютно не поступається своєю якістю іноземним аналогам. Тому й користується вона попитом не лише в Україні.
Зараз же лише в Німеччину завод відправляє партії техніки буквально кожного тижня. Крім того, є замовлення і з інших країн Європи, і навіть із США.
До речі, не так давно одна універсальна машина відправилася у Покровськ Донецької області. І великою є вірогідність того, що зацікавить ця техніка й підприємства Луганщини, в тому числі Рубіжного.