28 липня — День працівників торгівлі

Торговельна діяльність сьогодення регулюється Господарським і Цивільним кодексами України, законом України від 12.05.91р. №1023-XII «Про захист прав споживачів», іншими актами законодавства. Зокрема, постановою КМУ від 15.06.2006р. №833 затверджено порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів. Цей нормативний документ визначає загальні умови провадження торговельної діяльності суб’єктами оптової торгівлі, роздрібної торгівлі, закладами ресторанного господарства, основні вимоги до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства і торговельного обслуговування споживачів (покупців).
Сучасний споживчий ринок нашого міста характеризується як стабільний із відповідним рівнем насичення товарами і послугами, достатньо розвиненою мережею підприємств торгівлі та ресторанного господарства.
Торгівлю товарами народного споживання станом на 01.01.2019 в місті здійснюють 393 об’єкти роздрібної торгівлі, загальною торговельною площею 34,36 тис. кв. м, у тому числі магазини – 307 одиниць (продовольчі – 101 од., непродовольчі – 206 од.). та 86 об’єктів дрібно-роздрібної мережі (павільйони, кіоски), а також 69 підприємств ресторанного господарства на 5297 посадочних місць.
Професія – працівник торгівлі, більшою мірою представлена прекрасною половиною людства — жінками. Саме вони зустрічають нас з доброзичливою посмішкою на обличчі за прилавками магазинів. На сьогодні в сфері торгівлі задіяні високопрофесійні, кваліфіковані кадри. Їх працьовитістю вирішується одне з головних завдань — задоволення соціальних потреб населення.
Напередодні Дня торгівлі, який святкується в Україні в останню неділю липня, хочеться висловити щирі привітання всім, хто причетний до цієї професії.
Вітаю всіх працівників торгівлі з професійним святом!
Бажаю бути завжди налаштованими на успіх, отримувати бажаний прибуток, легко і просто знаходити клієнтів, вирішувати спільні питання, розвиватися і прагнути кращого! Хай все виходить так, як задумано, і ще краще! Здоров’я вам і море позитивних результатів!
Олена Шумілова,
начальник відділу торгівлі,
побутового обслуговування
та захисту прав споживачів