23 листопада — День пам’яті жертв голодоморів

Голодомор 1932-1933 в Україні: найстрашніші факти

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі згадують жертв голодомору 1932-33 років. Серед мільйонів загиблих були і росіяни, і євреї, і поляки. Але понад 80% померлих за ці роки були українці. Саме тому величезна кількість країн світу визнала цю трагедію геноцидом українського народу. До вашої уваги — найстрашніші факти про голодомор.
Кількість загиблих
Тут відразу потрібно сказати про те, що точну кількість жертв голодомору в Україні назвати не можна. Всі документи або знищено, або ж сфальсифіковано. В роботах істориків різні цифри: від 4 до 8 мільйонів. До речі, в таких випадках зазвичай враховують і тих, хто міг би народитися в цей час. Таким чином, кількість жертв голодомору в Україні досягає 12 мільйонів. Це в кілька разів більше, ніж загиблих під час Другої світової.

Штучний голодомор
Голодомор в Україні 1932-33 років був штучним. Тоді виконавці відбирали в селян худобу, урожай і все, чим можна було харчуватися. Дороги у великі міста просто перекривали, а тих, хто намагався прорватися, розстрілювали на місці.

Вік загиблих
Якщо всього за рік загинуло близько 8 мільйонів чоловік, то наступні факти просто жахають. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.

Винуватці голодомору в Україні
У січні 2010 року Апеляційний суд Києва визнав сімох радянських керівників винуватцями організації геноциду українців. Серед них — генсек ЦК ВКП(б) Сталін, голова Раднаркому СРСР Молотов, секретарі ЦК ВКП(б) Каганович і Постишев, генсек ЦК Компартії України Косіор, його другий секретар Хатаєвич і голова Раднаркому УРСР Чубар.

Ваші діти можуть не дізнатися про це
На даний момент статистика свідчить, що близько 60% українців упевнені, що події 1932-33 років були саме геноцидом. Але під час президентства Януковича цей термін, як і «голодомор», просто прибрали із підручників історії. Незважаючи на те, що понад 100 країн світу визнали події цього часу саме геноцидом українського народу.