22 січня – День Соборності України

Сьогодні ми святкуємо День Соборності України. 22-го січня 1919-го року поєднувальний договір – Акт злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою був урочисто проголошений на Софійській площі в Києві. Через більш ніж сто років ми чітко розуміємо головні уроки тих подій: усвідомлюємо, що перемогу можна здобути лише в єдності, пам’ятаємо, що немає ніяких окремих Східної та Західної України, а тільки єдина держава, і головне, розуміємо, ми – єдиний народ.
Ми – українці, і тільки від нас залежить успіх у побудові державі! Наша сьогоднішня спільна мета – згуртуватися і розвивати демократичну та міцну Україну на принципах незалежності та усвідомленні власної відповідальності кожного за майбутнє усього народу. Маємо бути гідними та впевненими: поєднавши зусилля, ми мусимо виправдати сподівання героїчних синів та доньок України.
Соборність – це не тільки територія, це спільні ідеали, духовна єдність, цінності та прагнення. День Соборності завжди буде міцним підґрунтям впевненості у нашому спільному, а відтак – кращому майбутті.
Саме сьогодні маємо ще раз задуматися над тим, що немає ніякої різниці, де ми народилися та живемо – у Чернівцях, Києві чи Харкові, на Галичині чи на Донбасі, – ми є українці. Любов до країни, до своїх земляків має бути сильнішою за будь-яку політику. Сьогодні ми дякуємо усім, хто єднав країну сто років тому, та низько вклоняємося героям, які боронять та захищають Україну сьогодні.
Тож прийміть найкращі привітання з нагоди Дня Соборності України! Хай розум та любов до української землі єднають нас для здійснення мети – процвітання мирної, міцної та щасливої країни.
Зі святом! Слава Україні!

Сергій Гайдай, 

голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації

Шановні рубіжани!

Щороку 22 січня в Україні святкують День Соборності – саме на цю дату припадає проголошення Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія відбулася далекого 1919 року й стала визначальним явищем боротьби українського народу за свою державність у ХХ столітті.
Це свято нагадує нам про те, що кожен громадянин України має бути повноцінним господарем держави – активним й вимогливим до влади.
З нагоди Дня Соборності України бажаю вам, дорогі мешканці Рубіжанської громади, добробуту й миру, щастя й нових звершень!
Хай воля й розум згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання нашої країни!

Сергій ВЕЛЬМОЖНИЙ – народний депутат України

Шановні мешканці Рубіжанської громади!

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Софією Київською відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Проголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом прагнення нашого народу до етнічної і територіальної єдності.
Нині це свято нагадує нам, що Україна – єдина, і ми – єдиний народ!
Тож прийміть привітання з нагоди одного з найвеличніших свят українського народу!
Нехай наша державницька діяльність супроводжується світлими справами, спрямованими на добробут народу й розквіт країни.
Щиро зичу вам злагоди в родинах, міцного здоров’я, сил та миру!

З повагою – Сергій ХОРТІВ, міський голова