20 травня — день вишиванки

День вишиванки не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.

Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

Рубіжанська централізована бібліотечна система

Сьогодні бібліотекарі бібліотеки-філії №2 святкують улюблене народне свято, яке об’єднало всю Україну. Цьогоріч Дню вишиванки – 15 років.
А ви знаєте, що символізують основні кольори вишиванок?
Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
Білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока.
Чорний колір – це багатство і достаток.
Золотий або жовтий – справжній символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.
Зелений – жіночий колір, колір усього живого.
Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.
Одягайте вишиванку та вражайте світ красою і розмаїттям українських вишиванок! Нехай цей день принесе тільки позитив і гарний настрій!
#бібліотекарубіжне

З дитинства пам’ятаю рушники,
Що так любовно їх творила мама.
По-українськи хата на святки
Сіяла вишитими рушниками.
«Професія і захоплення — часто не збігаються.
Рукоділля — одне з найулюбленіших моїх занять. Вишивати навчила мама ще в шкільні роки — візерунки подушок і навіть скатертин. Були у нас вдома і вишиванки з біло-блакитними, сірими візерунками. Вони не такі яскраві, але незвичайні.
Не кидала це захоплення і в студентські роки: доводилося вишивати і при гасовій лампі в Станіславської області ( нині Івано — Франківська), куди поїхала за розподілом після навчання.
За все життя освоїла багато видів рукоділля: вишиваю рушники та картини, вяжу гачком серветки, іноді працюю з аплікацією, опанувала техніку печворк.
Ці захоплення стали сенсом і радістю мого життя.
Ще я дуже люблю читати, ходжу в бібліотеку-філію №1 зі шкільних років. Дуже вдячна бібліотекарям за їх увагу до мене і моїх читацьких вподобань.
Не уявляю собі життя без читання і моїх улюблених захоплень.
З повагою, Валентина Квітко, вчитель з 40-річним стажем
Кудряшівська гімназія

Учні та учителі Кудряшівської гімназії вітають усіх з Днем Вишиванки! 🇺🇦
Бажаємо щастя і міцного здоров’я! Нехай рідна земля нас захищає, охороняє від усіх бід і неприємностей, надає сил на нові досягнення, а мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення.
Цей День вишиванки стирає усі кордони і об’єднує українців по всьому світу.
Залишаймося сильними, міцними і чудовими для зміцнення української ідентичності й процвітання нашої країни. 🇺🇦
Відмінного настрою і різнокольорових вражень!