14 декабря — День чествования участников ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС

Памятная дата была учреждена 10 ноября 2006 года Указом Президента Украины № 945/2006 с целью достойного чествования мужества, самоотверженности и высокого профессионализма участников ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС и в поддержку инициативы общественных организаций и Министерства труда и социальной политики Украины.
Люди, считающие 14 декабря своим праздником, уже давно называют этот день Днем ликвидатора.
Придание государственного статуса Дню ликвидатора еще раз напоминает обществу о проблемах ликвидаторов-чернобыльцев.

Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС!

26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. Її наслідки визначально змінили життя українського народу, перетворили родючі землі на зону відчуження.
13 тисяч наших земляків різних професій були відряджені на боротьбу з невідомою стихією – ядерною катастрофою. Вони були тими, хто у перших рядах ціною здоров’я і життя, рятували нашу країну і весь світ від небезпеки.
Сьогодні у скорботі та вдячності ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, чиє життя обірвала страшна трагедія. Втім, нашим громадянським обов’язком є вшанування і турбота про живих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.
Луганщина вдячна мужнім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, тим, хто став щитом заради майбутніх поколінь українців.
Бажаю кожному із вас незламної сили духу, міцного здоров’я, мирного неба над головою та родинного затишку.

З повагою – Сергій ГАЙДАЙ,
голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації