10 травня відбулася прес-конференція голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза

Безпека громадян – запорука стабілізації ситуації та підвищення довіри в суспільстві

Посилення безпеки жителів Луганської області – один з головних пріоритетів у діяльності керівника області.
Про це 10 травня розповів Юрій Гарбуз, підводячи підсумки роботи за два роки. Так, з обласного бюджету було виділено 70,6 млн грн на реалізацію Регіональної цільової програми розвитку правоохоронної сфери та цивільного захисту населення у Луганській області на 2016-2017 роки. Термін дії програми продовжено до 2019 року. Ці кошти пішли на оснащення сучасними засобами обласні структури цивільного захисту та силових органів.
«Ще два роки тому в області була більш напружена ситуація, і завдяки комплексу заходів її вдалося стабілізувати. Було налагоджено систему взаємодії правоохоронних органів, органів цивільного захисту та місцевої влади для боротьби зі злочинністю, а також попередження надзвичайних ситуацій та подолання їх наслідків», – зазначив Юрій Гарбуз.
За його словами, понад дві тисячі співробітників правоохоронних органів та цивільного захисту, які виїхали з тимчасово окупованих територій, аби виконувати свої обов’язки на контрольованій Україною частині Луганщини, гостро потребували в обладнанні та належних умовах роботи.
У рамках реалізації Програми, 19,5 млн грн було спрямовано на закупівлю трьох сучасних рятувальних машини, аварійно-рятувального устаткування систем спецзв’язку, засобів індивідуального захисту тощо для ГУ ДСНС в Луганській області. Близько 1,4 млн грн виділено на очищення території області від вибухонебезпечних предметів.
Для Головного управління Нацполіції в Луганській області, було придбано спецавтотранспорт, рентген-установку для виконання вибухових робіт, комп’ютерний поліграф, системи відеоспостереження тощо на загальну суму 11,9 млн грн.
На 10,2 млн грн закуплено засоби зв’язку, спеціалізовані автомобілі та устаткування для Управління СБУ в Луганській області.
Серед досягнень – створення Обласної рятувальної водолазної служби. Також було організовано надання безоплатної правової допомоги громадянам через мобільні консультативні пункти, бюро правової допомоги, громадські приймальні.
Нагадаємо, 5 травня 2018 року у Станиці Луганській відбулося урочисте відкриття Станично-Луганського відділу поліції ГУНП у Луганській області. Відділ обслуговуватиме територію, максимально наближену до лінії розмежування. На придбання приміщення та його ремонт з обласного бюджету було виділено майже 5 млн грн.

Про подолання економічної кризи в області

Луганська область єдина в Україні, яка має дефіцит бюджету. Про це заявив голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.
За його словами, така ситуація склалася через те, що переважна більшість промислових підприємств залишилася на тимчасово окупованій території. «Обласний бюджет складає 4,5 млрд грн, з них лише 580 млн грн – гроші, які ми заробляємо самі, все інше – дотації. Зведений бюджет області (з усіма субвенціями та ін.) складає 8,3 млрд грн. Цього дуже мало», – додав Юрій Гарбуз.
Він також наголосив, що економічна блокада тимчасово непідконтрольних українській владі територій призвела до фінансових збитків та ідеологічного промаху: «Ми втратили десятки тисяч людей, які працювали на зареєстрованих в Україні підприємствах та отримували заробітну плату в гривнях. Ми загубили цю ниточку, яка поєднувала їх з Україною. Фінансові втрати також колосальні – близько 600 мільйонів загалом по бюджету».
Очільник області вбачає два головні шляхи виходу з економічної кризи: по-перше, підтримка малого бізнесу, і, по-друге, залучення інвестицій в область.
«Малому бізнесу необхідно дати можливості для розвитку, прибравши всі важелі тиску. Багато представників бізнесу поїхали, тому утворився великий простір для роботи. Обласна влада, зі свого боку, готова підтримувати будь-які спроможні ініціативи», – сказав Юрій Гарбуз.
Він також акцентував на тому, що облдержадміністрацією підготовлена та погоджена з Антимонопольним комітетом та Державною службою аудиту Регіональна цільова програма підтримки малого та середнього бізнесу на 2018-2020 роки. На поточний рік нею передбачено 1 млн грн на компенсацію кредитних ставок для підприємців та 20 млн грн прямої фінансової підтримки.
Гарним прикладом залучення іноземного інвестора на територію Луганської області є проект будівництва сонячних електростанцій канадською компанією SOLAR. Проект буде реалізуватися поблизу м. Рубіжне, забезпечить додаткове джерело електроенергії створить нові робочі місця. «Сподіваюся, що інші інвестори наслідують приклад канадців та, незважаючи на ризики, побачать потенціал Луганщини», – сказав Юрій Гарбуз.

На час війни об’єкти життєзабезпечення області мають бути під контролем держави

Енергобезпека Луганської області – найважливіше питання, яке потребує вирішення. «Зараз ми знаходимося на «енергетичному острові», тому першочергово Луганщина має приєднатися до єдиної енергосистеми України», – зазначив голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.
За його словами, зараз Луганська область має лише одне джерело електроенергії – Луганську ТЕС (м. Щастя). В умовах збройної агресії з боку Росії область постійно ризикує залишитися без енергопостачання. У той же час триває будівництво ПС 500 кВ «Кремінська», завершення якого планується у першому кварталі 2019 року. На реалізацію цього проекту з державного бюджету загалом було виділено 1,8 млрд грн.
Також Юрій Гарбуз наголосив, що під час воєнних дій у Луганській області контроль над такими стратегічними галузями, як електро-, газо- та водопостачання, має бути у держави.
«Луганщина не може бути заручником приватної енергетичної компанії, яка має фінансові проблеми. Ми повинні забезпечити безперебійне електропостачання всіх об’єктів області. Тому в енергетичній сфері необхідно створити державне підприємство, яке візьме на себе відповідальність і за електропостачання, і за людей, які працюють у цій галузі. З цього приводу дуже часто я особисто підіймав питання в Кабінеті Міністрів», – повідомив очільник області.
Ще один шлях до зміцнення енергобезпеки – спорудження додаткових потужностей. Так, готується спільний з канадською компанією проект будівництва поблизу м. Рубіжного сонячних електростанцій потужністю 150 МВт. Відтак за 2,5 роки на Луганщині з’являться додаткові робочі місця та постійне джерело електроенергії.