● 15 лютого — День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців!
Шановні учасники бойових дій на території інших держав!

15 лютого — у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, ми віддаємо данину поваги мужності та героїзму воїнів-афганців і їхніх побратимів, які виконували свою непросту місію в більш як двадцяти країнах світу.
З кожним роком історія все далі віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але священною є пам’ять про ваш героїзм, мужність при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність платити найдорожчу ціну — своє життя. Ви — взірець для нинішніх воїнів-захисників України в зоні ООС. Ви як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру, і як ніхто усвідомлюєте свою відповідальність за долю прийдешніх поколінь. Ви — приклад служіння народу та державі у наші дні.
Вітаю з цією пам’ятною датою вас, ветерани афганської війни, що повернулися на рідну землю, вкриті бойовою славою, вітаю ваших рідних і близьких, які, незважаючи ні на що, в свій час вірили, що ви, їхні сини, брати, кохані, знову переступите поріг батьківської оселі.
Низький уклін вам, миротворці. Хай затишок, добро і шана оточують вас скрізь!
Наснаги вам, щастя, радості, успіхів у праці на благо родини та рідної України!
Честь і слава вам, шановні ветерани Афганістану!

Завжди ваш – Сергій Вельможний

Шановні воїни-інтернаціоналісти!

15 лютого у день виведення радянських війск з Афганістану згідно з Указом президента України від 11.02.2004р. №180/2004 встановлений День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Відзначення цієї дати свідчить про глибоку повагу українського суспільства до людей, яким довелося в мирні повоєнні роки виконувати нелегкий інтернаціональний обов’язок в «гарячих точках»: Афганістані, Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Єфіопії та інших країнах світу.
З 1979 до 1989 року близько 150 тисяч українців пройшли через горнило Афганської війни.
Але багатьом з них не судилося ступити на рідну землю. Священною є пам’ять про їх героїзм та мужність при виконанні інтернаціонального обов’язку та готовність платити найдорожчу ціну – своє життя.
Схиляємо голови на знак шани та глибокої вдячності за подвиг та витримку! Честь і слава вам, шановні воїни-інтернаціоналісти!
Низький уклін батькам та матерям, які виховали Героїв.
Ми пам’ятаємо і будемо пам’ятати ваш подвиг.
Бажаю вам та вашим родинам мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя і довгих років життя!

З повагою – Володимир ВЕРЕВСЬКИЙ,
голова міської організації «Українська спілка ветеранів Афганістану»

Уважаемые воины-интернационалисты!

Служба в армии — это очередной этап в жизни каждого молодого человека, открывающий новые горизонты человеческих отношений. В свое время вы, дорогие ребята, были призваны для прохождения воинской службы и отправлены в Афганистан на необъявленную страшную войну, где показали себя дисциплинированными, решительными, достойными героических традиций отцов и дедов воинами. Афган — ваш урок мужества.
Поколение воинов-афганцев прошло кровавыми дорогами войны. И сегодня эту дату вместе с ними отмечают те, кто познал горечь утрат своих детей, родителей, мужей и друзей.
Участники боевых действий на территории других государств с честью выполнили свой воинский долг. Мы помним об этом.
Дорогие воины-интернационалисты! Поздравляю вас с праздником! Желаю вам крепкого здоровья, счастья и благополучия в каждой семье.

С уважением –
Лариса Негребецкая,
председатель городского
совета ветеранов